המשטרה חוקרת עקירה של יותר מ-300 עצים בחלקה של חקלאי פלסטיני ליד חברון

החקלאי, אבו מחמוד ברכאת מהעיירה יאטא, אמר ל"הארץ" אמר שהוא מעריך את הנזק בכ-200 אלף שקלים. בארגון בצלם אמרו שתיעדו בין החודשים ינואר ויוני השנה 76 מקרי אלימות של מתנחלים כלפי חקלאים ורועי צאן פלסטינים

הגר שיזף
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עצים עקורים בחלקה של ברכאת, היום
הגר שיזף
הגר שיזף

יותר מ-300 עצי זית ו-20 עצי תאנה וגפנים נעקרו בחלקה של חקלאי פלסטיני באיזור א-תוואמין שבדרום הר חברון. משטרת ש"י פתחה בחקירה. החקלאי, אבו מחמוד ברכאת מהעיירה יאטא, אמר ל"הארץ" כי הוא מעריך את הנזק שנגרם לו - הכולל גם השחתה של מערכת ההשקיה במקום - ביותר מ-200 אלף שקלים.

לדבריו, זו הפעם השנייה שנעקרו עצים בחלקתו בשנתיים האחרונות. הוא סיפר שלפני כשנתיים הגיש תלונה למשטרה על כך ש-130 עצי זית נעקרו בחלקתו. אך אמר ש"אף אחד אפילו לא הרים אלי טלפון מאז". בראכת הסביר שהוא מגיע לחלקתו יום יום. בעקבות אירוע משפחתי נעדר מחלקתו מיום שלישי עד ליום שבת. כשחזר גילה כי העצים הצעירים, הזיתים שנעקרו כבני ארבע וחצי שנים, נעקרו. 

העצים העקורים באזור חברון, היוםצילום: נסר נוואג׳עה, בצלם

על פי ארגון בצלם, בין החודשים ינואר ויוני 2020 תועדו 76 מקרי אלימות של מתנחלים כלפי חקלאים ורועי צאן פלסטינים. ב-45 מהמקרים מתנחלים פגעו ברכושם של חקלאים (כולל כריתת עצי זית, השמדת גידולים וגדרות). ב-36 מהמקרים, המתנחלים תקפו חקלאים או רועי צאן או שאיימו עליהם. בארגון אומרים ש-23 מהמקרים כללו אלימות גופנית, ושבעשרה מקרים הנפגעים הזדקקו לטיפול בבית חולים. 

על פי ארגון יש דין, מינואר 2018 ועד אוגוסט 2020, גבה הארגון 31 עדויות על מקרים שבהם הוסב נזק לעצים בגדה המערבית. על פי נתוני הארגון, חמש תקריות נרשמו ב-2018, 11 ב-2019 ו-15 ב-2020. באירועים אלה נכרתו או נעקרו מעל 2,000 עצים, רובם עצי זית. בשלוש מהתקריות נסגר תיק החקירה, ב-15 תיק החקירה עדיין פתוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ