הוארך מעצרם של ארבעה חשודים באונס באילת; מנהלת המלון שוחררה למעצר בית

השופטת קבעה כי גם אם המנהלת חשדה שבחדר "מתרחשים אירועים לא מוסריים, לא ניתן לייחס לה חשד שמתרחש אונס קבוצתי". בידי המשטרה נמצאים 12 עצורים, מהם תשעה קטינים

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחד העצורים בבית משפט השלום באשקלון, אתמול
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט האריך היום (שני) את מעצרם של שלושה קטינים שנעצרו בחשד למעורבות באונס הקבוצתי של בת ה-16 באילת לפני כשבועיים. אחד הקטינים יישאר במעצר עד מחר, ושניים יישארו במעצר עד רביעי. בנוסף הוארך עד ליום חמישי מעצרו של חשוד בן 27 מחדרה. בית המשפט הורה לשחרר למעצר בית את מנהלת מלון "הים האדום", פנינה ממן, שנעצרה אתמול בחשד לשיבוש הליכי חקירה ואי מניעת פשע. ממן שוחררה בתנאים מגבילים ונאסר עליה ליצור קשר עם עובדי המלון. במקביל, עוכבו היום לחקירה שני קטינים נוספים, אחד מהם שוחרר למעצר בית והשני יובא מחר להארכת מעצר.

בסך הכל נמצאים בידי המשטרה 12 עצורים, תשעה מתוכם קטינים. בית המשפט הורה לשחרר כמה מהם, אולם המשטרה הגישה עיכובי ביצוע או ערעורים על כל התיקים פרט לאחד. אתמול הוארך בחמישה ימים מעצרו של החשוד המרכזי, גם הוא בן 27 מחדרה. במשטרה הוסיפו לו עבירות נוספות מלבד החשד לאונס, ובהן התפרצות, הסגת גבול, פגיעה בפרטיות ופרסום תועבה. המשטרה תבקש להאריך את מעצרם גם של שבעה קטינים שנעצרו אתמול בחשד למעורבות באונס.

בדיון בהארכת המעצר של המנהלת בבית משפט השלום באשקלון אמרה נציגת המשטרה: "מנהלת בית המלון לא מנעה פשע חמור מאוד, אני רואה את זה בחומרה רבה מאוד. היא היתה ממש סמוך לאירוע כשכל זה קורה בבית המלון שלה. אם אין פה עצימת עיניים ברמה מובהקת, אני לא יודעת מה זה עצימת עיניים". פרקליטתה של מנהלת המלון טענה כי המנהלת עצמה עברה אונס בגיל 14.

השופטת סבין כהן ציינה בהחלטתה כי מחומר הראיות עולה "חשד סביר כי המשיבה העריכה או העלתה על דעתה כי מתרחשים בחדר אירועים שניתן להגדירם כאירועים לא מוסריים, אך אינני סבורה כי ניתן על פי חומר הראיות לייחס למשיבה ידיעה או אפילו חשד לכך שמתרחש בחדר אונס קבוצתי". היא ציינה כי "הרף הסביר (של החשד, אב"ז) בהקשר זה אינו ברף הגבוה. אין בכך כדי להצדיק בכהוא זה את ההתנהלות במלון, בפרט כאשר מדובר בבני נוער צעירים, אשר מקימים רעש, שותים אלכוהול ופועלים באופן בלתי מוסרי, אך מכאן ועד מניעת פשע - הדרך ארוכה".

תחילה ביקשה המשטרה לעכב את ביצוע ההחלטה, אך חזרה בה מכך וקבעה כי תנאי השחרור יהיו שהיה במעצר בית עם ערב, הפקדת ערבות בסך עשרת אלפים שקל וכן שתי ערבויות מצד ג' בסך אותו סכום, וכן איסור על המנהלת לצאת מביתה או ליצור קשר עם עובדי המלון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ