משפט זדורוב |

הפרקליטות מתנגדת להגשת חוות דעת של המכון לרפואה משפטית בבקשה למשפט חוזר

במסגרת בקשת רוצחה של תאיר ראדה למשפט חוזר, השיב נציג המדינה בשלילה לשאלת שופט העליון מלצר בטענה שהמכון אינו יכול לתת חוות דעת להגנה, וכי ראש המכון קוגל מצוי בניגוד עניינים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רומן זדורוב במהלך הדיון בבית המשפט העליון, היום

הפרקליטות הביעה היום (ראשון) התנגדות להצגת חוות דעת מטעם ראש המכון לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל, במסגרת הבקשה למשפט חוזר של רומן זדורוב. בדיון שהתקיים בבית המשפט העליון, טען נציג המדינה איתמר גלבפיש כי "המכון לרפואה משפטית אינו נותן חוות דעת להגנה, ובוודאי במקום שרופא אחר במכון נתן חוות דעת לתביעה".

תיק זדורוב: הראיות והתגליות שיקבעו אם פרשת רצח תאיר ראדה תגיע למשפט חוזר

זדורוב, שהורשע פעמיים ברצח תאיר ראדה ב-2006, הגיש באוקטובר בקשה למשפט חוזר, בטענה כי בידיו ראיות חדשות שלא הוצגו בעבר. בין השאר טוען זדורוב כי בדיקת DNA זיהתה ששערות שנמצאו בזירת הרצח מתאימות לא"ח, שטען בעבר כי בת זוגו לשעבר א"ק רצחה את ראדה. 

בין הראיות החדשות מצויה גם חוות דעת של מומחה לזיהוי פלילי מחו"ל, שקבע כי כתמי הדם בזירת רצח אינם תואמים את גרסתו של זדורוב בהודאתו. ביולי הגיש זדורוב בקשה להוספת ראיה בעקבות הקלטה של ראש המכון לרפואה משפטית, חן קוגל, בהרצאה לסטודנטים מחודש מאי, שבה משתמע מדבריו כי זליגת הדם של ראדה אינה תואמת את הרצח, כפי שעולה מפסק הדין.

עו"ד גלבפיש הוסיף כי לפי היועמ"ש מנדלבליט קוגל מצוי בניגוד עניינים: "הוא שימש בתיק הזה עד הגנה, ולכן לא יכול לתת חוות דעת חדשה, והסדר ניגוד העניינים שלו אוסר עליו לעסוק בזה. לכן עמדת היועמ"ש היא שד"ר קוגל מנוע". בנוגע לשאלה האם מנדלבליט, המשמש ממלא מקום פרקליט המדינה, נתון בניגוד עניינים אמרו נציגי הפרקליטות השיבו כי "חוות דעתו זו היא בכובעו כיועץ המשפטי לממשלה בלבד ולא כראש התביעה הכללית". 

במהלך הדיון התפרץ עורך דינו של זדורוב עו"ד ירום הלוי מספר פעמים בזמן שנציגי הפרקליטות דיברו והטיח בהם: "הם מחזיקים אותו בשבי". כשצעק הלוי "אתם יודעים שהוא חף מפשע" קהל תומכיו של זדורוב שנכח בבית המשפט החל למחוא כפיים. הוא השווה בין התובעת בתיק עו"ד תמר בורנשטיין והתנהלותה ל"משאית", לקול מחאתה של בורנשטיין. זדורוב עצמו לא נכח באולם, וצפה בדיון בשידור וידאו.

בהמשך צפוי השופט מלצר לפרסם החלטה לגבי לוחות הזמנים בתיק, ולהכריע האם לקיים דיון נוסף ורחב בנוגע לבקשה למשפט חוזר. מלצר יכריע גם בשאלה שנידונה בדיון, האם לאפשר לד"ר קוגל לכתוב חוות דעת או שבית המשפט ימנה מומחה אחר מטעמו. 

מהפרקליטות נמסר בתגובה כי היא "דוחה מכל וכל את דברי הבלע והכזב שהשמיע היום עו"ד ירום הלוי כלפי צוות הפרקליטים המסור המטפל בבקשה למשפט חוזר של רומן זדורוב. ההחלטות בתיק זה מתקבלות על ידי הגורמים הבכירים הרלוונטיים לאחר בחינת כל המידע הנדרש, ואך ורק על בסיס מקצועי וענייני. כל ניסיון לטעון אחרת הוא מופרך וחסר בסיס". עוד נמסר מהפרקליטות כי היא "אינה סבורה שהוצגה כל ראיה המצדיקה עריכת משפט חוזר לזדורוב, וממילא גם לא את זיכויו. עמדתה של הפרקליטות ביחס לבקשה לקבלת חוות דעת מומחה תובא בצורה מסודרת בפני בית המשפט". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ