מתנחל מדולב ירה בפלסטיני בעימות על קרקע והואשם בחבלה חמורה

לפי כתב האישום, הירי התרחש בעימות בין פלסטינים למתנחלים על קרקע חקלאית סמוך לכפר בידיא. הנאשם איתן זאב ירה באקדח כדי להרחיק את הפלסטינים ופצע אחד מהם באגן

הגר שיזף
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות משטרה ליד ההתנחלות דולב, ביוני
הגר שיזף
הגר שיזף

פרקליטות מחוז מרכז הגישה אתמול (ראשון) כתב אישום בגין חבלה חמורה בנסיבות מחמירות נגד תושב ההתנחלות דולב, איתן זאב, שירה ופצע פלסטיני לפני כחודשיים. הירי בוצע בעימות בין פלסטינים למתנחלים על קרקע חקלאית סמוך לכפר בידיא, ששתי הקבוצות טוענות לבעלות עליה.

לפי כתב האישום, בתחילת יולי הגיע זאב, שמיוצג על ידי עורך דין עדי קידר, עם שישה אנשים נוספים לעבד את הקרקע. אל המקום הגיעו גם עשרות פלסטינים וחסמו את שביל הגישה לחלקה החקלאית. לפי האישום, בשלב זה ביקש זאב מהפלסטינים לפנות את השביל ובין שני הצדדים התפתחה "מהומה". 

בכתב האישום נכתב כי לאחר שהפלסטינים נותרו במקומם, זאב ניסה להרחיק אותם כשאקדח בידו. אחד הפלסטינים נעמד מול זאב והמתנחל ירה כדור סמוך לאוזנו. הכדור פגע בפלסטיני שעמד מאחור וחדר דרך הירך אל האגן שלו. הפלסטיני טופל בבית החולים בילינסון בפתח תקוה, שם עבר ניתוח חירום ונותר באשפוז 12 ימים. 

לדברי עד לתקרית, ד"ר מג'די עיסא מהכפר בידיא, הפלסטינים הגיעו לשביל המוביל לקרקע החקלאית אחרי ששלושה חקלאים מהכפר סיפרו שמתנחלים מאיימים עליהם. לדבריו, הם הגיעו כדי לדבר עם המתנחלים ולא נהגו כלפיהם באלימות. מנגד, המתנחלים סיפרו כי הפלסטינים יידו עליהם אבנים ותקפו אותם פיזית. 

עיסא ציין כי היה נוכח בתקרית דומה באותו אזור כמה ימים לפני כן. לדבריו, הוא טייל עם חבר כשאנשים שחבשו כיפות יצאו מבין עצי הזיתים, ירו באוויר ואמרו להם לעצור. לדבריו, הוא וחברו יצאו מכלי הרכב שבו נסעו והחלו לברוח, אך התוקפים הכו אותם ואמרו להם להגיד לאנשי הכפר לא להגיע אל הקרקע, שכן היא "קרקע יהודית". "הם טוענים שכל האזור שלהם אבל אף אחד מאנשי הכפר לא מכר להם קרקע", אמר עיסא. 

בית המשפט דחה אתמול את בקשת הפרקליטות להטיל על זאב תנאים מגבילים עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. מהפרקליטות נמסר כי מעורבים נוספים בתיק נחקרו וטרם התקבלה החלטה בעניינם.

מטה המאבק "שומרים על החקלאים" מסר בתגובה להגשת כתב האישום כי הוא "מפקיר את החקלאים לטרור. בכתב האישום מסבירה הפרקליטות את הסכנה הגדולה שהיו בה החקלאים, ואף על פי כן - מאשימה את איתן, אך לא מאשימה אף ערבי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ