בג"ץ הורה לנתח את גופת החייל שמת במסיבה, בניגוד לעמדת משפחתו

השופט נעם סולברג ציין כי ממסמכים רפואיים "עולה חשד כבד שהסם קידם את מכת החום" שממנה מת אריאל יואב צפריר. תוצאות הניתוח יכולות להשפיע על המשך ההליך הפלילי נגד ארבעת המעורבים החשודים ברצח

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמורת פורה שבה התרחשה מסיבת הטבע, השנה
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בג"ץ הורה היום (שני) לנתח את גופתו של אריאל יואב צפריר, חייל בן 19 שמת בסוף השבוע במסיבת טבע בנגב, למרות התנגדות משפחתו. "במהלך הדיון נמסר לנו שהתקבל חומר רפואי מבית החולים המלמד על הימצאות סמים בדמו של המנוח, ומן החומר עולה חשד כבד שהסם קידם מכת חום", כתב השופט נעם סולברג בהחלטתו.

אריאל יואב צפרירצילום: מתוך פייסבוק

צפריר, תושב ההתנחלות ברקן, קרס במהלך המסיבה שהתקיימה בשמורת הטבע פורה. חבריו פינו אותו לנקודת מפגש עם מד"א ושם נעשו בו פעולות החייאה עד שמת זמן קצר לאחר מכן. בדמו נמצאו סמים בבדיקה שאינה פורנזית, ולכן טענה המשטרה שיש צורך לנתח את גופתו. במשטרה התעקשו על כך בשל הרצון לוודא את סיבת המוות, ותוצאות הניתוח יכולות להשפיע על המשך ההליך הפלילי נגד המעורבים החשודים ברצח - היות שהן עשויות לקבוע במידה מהימנה יותר את נסיבות המוות. בג"ץ קיבל את טענת המשטרה והורה לנתח את גופתו של צפריר תוך הימנעות מרבית מפעולות כירורגיות שעלולות להזיק לה. לדרישת המשפחה ייעשה ההליך בליווי רב.

לאחר המסיבה עיכבה המשטרה לחקירה שמונה צעירים. ארבעה מהם, חבריו של צפריר, שוחררו בסיום חקירתם. ארבעה נוספים החשודים בארגון המסיבה נשארו במעצר, והם חשודים ברצח. מגרסאות שנמסרו למשטרה עולה כי צפריר חש ברע כבר ב-6:30 בבוקר, ואז לפי החשד נלקח הצידה ונח. בהמשך חזר למסיבה, וכעבור כשעתיים קרס ממכת חום. במשטרה חושדים כי במשטרה היה שימוש נרחב בסם MD. 

למחרת מותו של צפריר התראיינה אמו לרשת ב', ושם סיפרה כי התנגדותה לביצוע הנתיחה נובעת מכך שהיא מתקשה לשאת את המחשבה של בנה על שולחן הניתוחים. האם הוסיפה כי אחיו של צפריר היה איתו במסיבה והלך באזור השעה 11 בבוקר, אולם לא שם לב לבעיה רפואית אצל אחיו. היא הפנתה אצבע מאשימה כלפי המשטרה בטענה שאזרחים דיווחו לה על מסיבת הטבע, אולם היא לא פעלה לסיימה. המשטרה אישרה כי ביום האירוע קיבלה שני דיווחים על המסיבה, אולם שוטרים שהגיעו לשטח לא מצאו אותה במשך זמן רב. עוד הוסיפו במשטרה כי מפקד המחוז, ניצב יורם סופר, הורה לבדוק את התנהלות הארגון באירוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ