פעילות תלו על גשר רחבעם זאבי עוד שלט הקורא לו אנס, לאחר שפעיל נעצר על כך

על השלט החדש נכתב "לאנסים לא מגיע גשרים". השבוע נחקר הפעיל שתלה את השלט הקודם בחשד לפגיעה בפרטיות, ולא בחשד להשחתת הגשר או השלט המקורי שעליו נכתב שמו של זאבי

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גשר רחבעם זאבי, הבוקר
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

פעילות חברתיות תלו הבוקר (שישי) שלט מחאה על גשר רחבעם זאבי בנתיבי איילון. על השלט החדש נכתב "לאנסים לא מגיע גשרים". הפעילות תלו את השלט לאחר שהפעיל החברתי אורי גבעתי נחקר השבוע בחשד שתלה שלט עם המילה "אנס" על הגשר. מהפעילות נמסר: "אונס הוא הפגיעה החמורה ביותר בפרטיות. נגמרו הימים שאנסים מונצחים במרחב הציבורי. קו ישיר עובר בין גשרים וטיילות על שם אנסים לבין אלימות נגד נשים". 

במהלך השבוע נחקר הפעיל בחשד לפגיעה בפרטיות, ולא בחשד להשחתת הגשר או השלט המקורי שעליו נכתב שמו של זאבי. בתחקיר "עובדה" מ-2016 הוצגו עדויות של חמש נשים שסיפרו כי זאבי תקף אותן מינית כששירתו תחת פיקודו בצה"ל.

השלט נתלה לפני כשלושה שבועות באמצעות חוטים שלא גרמו להשחתה של הגשר. שוטרי משטרת גלילות הסבירו לגבעתי כי הוא נחקר על פגיעה בפרטיות כי פרסם "עניין הנוגע לצנעת חייו האישיים של אדם, לרבות עברו המיני או להתנהגותו ברשות היחיד". העונש המרבי על העבירה הוא חמש שנות מאסר. במהלך החקירה התברר כי המשטרה חשדה שגבעתי תלה את השלט לאחר שנלקחו טביעות אצבעות מהמקום. טביעות האצבעות שלו היו במאגר המשטרתי לאחר שנעצר בהפגנות מול מעון ראש הממשלה בירושלים, מה שהיה לדבריו מעצרי שווא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ