רוצח משפחת דוואבשה, עמירם בן אוליאל, נידון לשלושה מאסרי עולם

בן אוליאל הורשע בשלוש עבירות רצח בכפר דומא שבגדה ב-2015 ונידון לרצות את מאסרי העולם במצטבר. אשתו של בן אוליאל: "השופטים לא חיפשו צדק ואמת, הם החליטו להרשיע את בעלי בכל מחיר"

הגר שיזף
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוסיין דוואבשה, סב המשפחה, בבית המשפט המחוזי בלוד, היום
הגר שיזף
הגר שיזף

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד גזר היום (שני) על רוצח משפחת דוואבשה, עמירם בן אוליאל, שלושה מאסרי עולם במצטבר. בנוסף נגזרו עליו 17 שנות מאסר בגין ניסיון לרצוח את אחמד דוואבשה, שהיה בן חמש בעת הפיגוע, ועשר שנות מאסר בגין הצתת בית המשפחה. בפיגוע בכפר דומא בגדה המערבית ב-2015 נרצחו שלושת בני משפחת דוואבשה, ההורים סעד וריהאם והבן עלי, בן שנה וחצי. גזר הדין של הקטין הנוסף הנאשם בפרשה יינתן ביום רביעי.

משפחתו של בן אוליאל צעקה במעמד גזר הדין לעבר השופטים, "תתבישו, בג"ץ יבטל את גזר הדין הזה". אשתו של בן אוליאל, אוריאן, אמרה כי "השופטים לא חיפשו צדק ואמת, הם החליטו להרשיע את בעלי בכל מחיר, למרות כל ההוכחות שמראות שבעלי לא עשה את זה. אנחנו לא מתייאשים, מתכוננים עכשיו לעליון. אני לא יודעת איך השופטים ישנים בלילה, איך אפשר לקרוא להם שופטים. הרוצחים מסתובבים חופשי".

אשתו של בן אוליאל, היום מחוץ לבית המשפטצילום: מגד גוזני

קרוביהם של משפחת דוואבשה שנכחו בבית המשפט צעקו לעבר משפחתו בן אוליאל, "משפחת רוצחים, תתביישו". חוסיין דוואבשה, סב המשפחה, מסר לאחר גזר הדין: "אתמול הכנתי את אחמד לבית הספר, והוא חייב לחבוש מסכה נגד קורונה. שמתי את זה על האוזן שלו, אך בגלל שאין לו אוזן זה לא נתפס. הוא התחיל להגיד, 'למה עשו לי ככה, איך אני אלך לבית ספר? למה אני לא כמו כל הילדים?' גזר הדין לא יחזיר כלום".

עו"ד יצחק בם, שמייצג את עמירם בן אוליאל יחד עם עו"ד אשר אוחיון, מסר לאחר גזר הדין: "גורלו של עמירם הוכרע כאשר בית המשפט קיבל כראיה את ההודאה והשחזור שנעשה בעקבות עינויים ומחשש להמשכם. בהכרעת הדין בית המשפט התחמק מדיון בסתירות בין תוכן ההודאה לבין עדויות שמסרו עדי ראיה בזמן אמת ביחס למספר המציתים ותיאורם. כעת בית המשפט העליון יצטרך לתת דעתו לשתי הסוגיות האלה".

פרקליטי התביעה, יעל עצמון ודנה אלון מפרקליטות מחוז מרכז, מסרו כי "בגזר הדין מעביר בית המשפט מסר חשוב, לפיו טרור הוא טרור ומי שמבצע פיגוע ממניע גזעני ייענש בכל חומרת הדין, על פי העיקרון שכולם שווים בפני החוק".

חבר הכנסת יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) מסר כי "זה רגע מאוד חשוב עבור המשפחה, תושבי דומא והעם הפלסטיני. אנו יודעים שיש עוד הרבה רוצחים בקרב המתנחלים שמסתובבים חופשי ומרבית הרציחות לא נחקרות ולא מגיעות לבית משפט. זה לא מנקה את מי שמסית ומעמיק את פרויקט ההתנחלויות. הנצחון האמיתי יהיה רק עם סיום הכיבוש".

בן אוליאל ואשתו אוריין בבית המשפט המחוזי בלוד, ביוניצילום: תומר אפלבאום

בשבוע שעבר דחה בית המשפט בקשה של בן אוליאל לזכותו על בסיס סתירות לכאורה בין כתב האישום לבין ראיונות לתקשורת של אחמד דוואבשה, שהוריו ואחיו הפעוט נרצחו בהצתה בכפר דומא. השופטים קבעו כי הראיונות לא מעוררים ספק בדבר אשמתו של בן אוליאל. לדבריהם, לא ניתן לקבוע אילו חלקים מדבריו של דוואבשה, שהיה בן חמש בעת הרצח, מבוססים על זיכרון מהימן ואילו חלקים מבוססים על סיפורים ששמע מאז. 

בן אוליאל הורשע במאי בשלוש עבירות רצח בכפר דומא שבגדה המערבית ב-2015. בית המשפט הרשיע אותו גם בשני ניסיונות רצח, שתי עבירות הצתה ועבירה של קשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני, אולם זיכה אותו מחברות בארגון טרור. 

בן אוליאל הודה ברצח שלוש פעמים, אך שתיים מהודאותיו נפסלו: אחת שנגבתה תוך שימוש באמצעים פיזיים מכאיבים ושנייה שניתנה בסמוך לשימוש באמצעים אלו. השופטת רות לורך קבעה כי הודאתו השלישית, על כל חלקיה, קבילה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ