נסגרה החקירה נגד עובדות במעון רה"מ שנחשדו בעדות שקר לטובת שרה נתניהו

השתיים נחקרו בחשד שמסרו תצהירים כוזבים במסגרת תביעה שהגישה עובדת מעון לשעבר נגד נתניהו. הפרקליטות סגרה גם את התיק נגד אב הבית במעון, שנחשד שלחץ על השתיים להעיד שקר

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בבית הדין לעבודה בירושלים, בדצמבר
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

הפרקליטות סגרה אתמול (שלישי) את החקירה נגד עובדות במעון ראש הממשלה שנחשדו כי מסרו עדות שקר לטובת שרה נתניהו. הפרקליטות סגרה גם את החקירה נגד אב הבית במעון, אפי אזולאי, שהיה חשוד שלחץ על העובדות כדי שימסרו עדות שקר. הטיפול בעניינו של אזולאי הועבר לטיפול משמעתי בנציבות שירות המדינה.

במאי נחקרו שתי עובדות המעון, נילי קדוש וליאורה בביאן, בחשד שמסרו עדות שקר לטובת נתניהו בתביעה שהגישה נגדה עובדת המעון לשעבר, שירה רבן. החקירה נפתחה לאחר שבביאן פנתה ללשכה המשפטית במשרד ראש הממשלה, ואמרה שהתצהיר והעדות שמסרה בבית הדין כללו חלקים שקריים. הנושא הועבר לבדיקת היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, אך לאחר בחינת הראיות החליטה הפרקליטות כי אין להעמיד את המעורבים לדין פלילי.

שירה רבן בבילת הדין האזורי לעבודה בירושלים, בנובמברצילום: אוליבייה פיטוסי

קדוש אמרה בעדותה בבית הדין כי לא כתבה את התצהיר בעצמה אלא חתמה עליו במשרדו של עורך הדין של נתניהו, יוסי כהן. כשהשופט ואל כיצד נומקו התאריכים בתצהיר, היא השיבה: "לא יודעת, לא התעמקתי בו". בתצהיר שהגישה לבית הדין, נכתב בין היתר: "קראתי את כתב התביעה ואיני יכולה אלא להביע את הזעזוע העמוק ואת סלידתי מהדברים שנכתבו בו. מדובר בשקרים מתועבים והמצאה חולנית, מכוערת ודמיונית של התובעת". עוד נכתב בתצהיר מטעמה כי רבן שיקרה כשאמרה שלנתניהו היו התקפי זעם או שרעיית ראש הממשלה קנסה עובדים.

רבן תבעה את נתניהו בסך 225 אלף שקלים בגין העסקה פוגענית. בתצהיר שהגישה בשנה שעברה לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים היא גוללה את התנאים שבהם נאלצה לעבוד למשך חודש אחד בספטמבר 2017, עד שלדבריה "נסה על נפשה". בתצהיר תיארה רבן את דפוס העבודה במעון ולדבריה "תנאי העבודה המחפירים, הלא אנושיים, מאיימים ומשפילים שהדעת אינה מסוגלת להכיל ולסבול, שעבר יום יום עד לעזיבתי את המעון". בין היתר מסרה רבן כי נתניהו אסרה עליה לצאת להפסקות, ללכת לשירותים או לאכול במהלך היום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ