הפרקליטות ערערה על עונשו של רונן ביטי, שהורשע בעבירות מין במעריצות של בתו

בית המשפט גזר תשעה חודשי עבודות שירות על ביטי, שהורשע בעבירות מין בשבע מעריצות קטינות. בערעור נכתב כי העונש לא מרתיע מספיק ולא מתחשב "בפערי הכוחות החריגים" בין ביטי למתלוננות

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביטי בדיון בהארכת מעצרו בבימ"ש השלום בראשל"צ, ב-2018
בר פלג
בר פלג

הפרקליטות ערערה הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי מרכז על קולת עונשו של רונן ביטי, אביה כוכבת הילדים של עדי ביטי, שהורשע בעבירות מין. בית משפט השלום בכפר סבא קבע בחודש שעבר כי ביטי ירצה תשעה חודשי עבודות שירות בגין הרשעתו בהסדר טיעון בשבעה אישומים של עבירות מין, בהם מעשים מגונים והטרדה מינית של שבע מעריצות קטינות של בתו. חלקן מהמעריצות היו בנות 13 בעת ביצוע המעשים.

בפרקליטות כתבו בערעור כי עונשו של ביטי חורג באופן משמעותי ממדיניות הענישה הנהוגה במקרים דומים. בהודעת הערעור נכתב כי "עונשו אינו מבטא במידה מספקת את הצורך בהרתעת היחיד והרבים". לדברי הפרקליטות, בית המשפט לא לקח בחשבון בין היתר את "פערי הכוחות החריגים בין המשיב למתלוננות, ריבוי המתלוננות, גילן הצעיר וכן השלכות המעשים על המתלוננות".

ביטי הורשע בכך שניהל שיחות מיניות עם מעריצות של בתו, הציע להן לבצע בעצמן מעשים מיניים, ביקש מחלקן לשלוח לו הודעות קוליות בעלות אופי מיני ושלח לחלקן תצלומים וסרטונים מיניים של גברים.

בחודש שעבר קבע בית משפט השלום כי יש לגזור על ביטי עונש המצוי בתחתית סולם הענישה לעבירות שבהן הורשע. ההחלטה התקבלה בין היתר בשל הפגיעה הצפויה בביטי ובמשפחתו אם יוטל עליו עונש מאסר בפועל', וכן מפני שלביטי אין עבר פלילי, וכי הוא לקח אחריות על המעשים, חסך בזמן שיפוטי, הפקיד פיצוי לקורבנות ומנע מהן את הצורך להעיד. בית המשפט קבע כי העונש הראוי לביטי הוא 15 חודשי מאסר בפועל, אך בהמשך קבע כי יש מקום להקל את העונש מטעמי שיקום. זאת, בהתבסס על שילובו של ביטי במסגרת טיפולית, התרשמות גורמי הטיפול והיותו "בר שיקום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ