שלוש שנות מאסר וחצי נגזרו על הצעיר שהיה מעורב בתכנון הפיגוע בכפר דומא

בגין מעורבתו בהצתת בית משפחת דוואבשה ובפשעי שנאה אחרים, הקטין הורשע בין היתר בחברות בארגון טרור ובקשירת קשר לפשע ממניע גזעני. מהעונש ינוכו 32 החודשים שבהם שהה במעצר, כך שנותרו לו עשרה חודשי מאסר

הגר שיזף
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הצעיר בבית המשפט המחוזי בלוד, ב-2019
הגר שיזף
הגר שיזף

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד הרשיע היום (חמישי) את הצעיר שהיה מעורב בתכנון הצתת בית משפחת דוואבשה וגזר עליו שלוש שנות מאסר וחצי. מעונשו של הצעיר, שהיה קטין בעת הפיגוע, ינוכו 32 החודשים שבהם שהה במעצר, כך שנותרו לו לרצות עשרה חודשי מאסר. בגין מעורבותו בהצתה בכפר דומא ב-2015 ובפשעי שנאה אחרים, הורשע הצעיר בחברות בארגון טרור, בקשירת קשר לפשע ממניע גזעני, בהצתה ובהשחתת פני מקרקעין ממניע גזעני, בחבלה במזיד ברכב ובהיזק בזדון ממניע גזעני.

לצד המעורבות בפיגוע בדומא, המעשים שבגינם הורשע הצעיר הם הצתת מחסן והשחתת רכוש בכפר עקרבה, הצתת מונית וריסוס כתובת בכפר יאסוף וניקור צמיגים בבית צפאפא בירושלים.

סב המשפחה חוסיין דוואבשה, ביום שניצילום: מגד גוזני

עורכות הדין יעל עצמון ודנה אלון, מפרקליטות מחוז מרכז, אמרו לאחר גזר הדין כי "בית המשפט שוב מעביר מסר לפיו מי שמבצע עבירות על רקע אידיאולוגי וממניע גזעני וכחלק מחברות בארגון טרור - ייענש בדרך של מאסר מאחורי סורג ובריח".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, שייצג את הצעיר לצד עו"ד ציון אמיר, אמר לאחר החלטת בית המשפט כי "בגזר הדין דוחים השופטים באופן מוחלט את טענות המדינה, גם לגבי העונש. ואולם, למרבה הצער, גזר הדין מושפע כולו ממידע חסוי של שב"כ, מדובר בהחלטה שלא תעמוד. השופטים רצו להטיל עונש של עבודות שירות ורק בגלל מידע חסוי שלא ניתן להתגונן בפניו, החליטו שהקטין לא ראוי להקלה עונשית".

בן אוליאל ואשתו בבית המשפט, בחודש יוניצילום: תומר אפלבאום

באוקטובר האחרון קבע בית המשפט המחוזי כי הצעיר היה חבר בארגון טרור. במאי 2019 אישר בית המשפט הסדר טיעון בין הפרקליטות לסנגוריו של הקטין, שבמסגרתו הודה בקשירת קשר להצתת בית המשפחה ממניע גזעני, ובמעורבות בפשעי שנאה אחרים.

כתב האישום המקורי לא ייחס לקטין את מעשה הרצח של שלושה מבני המשפחה - ההורים סעד וריהאם והבן עלי בן שנה וחצי - אלא קשירת קשר לביצוע פשע עם הנאשם המרכזי, עמירם בן אוליאל. לפי כתב האישום, הקטין לא התייצב בדומא בלילה שבו נטען כי קבע עם בן אוליאל לבצע את הרצח. עם זאת, בהודאתו של בן אוליאל שהתקבלה כראיה עלה שמו של הקטין במפורש.

ביום שני גזר בית המשפט המחוזי בלוד שלושה מאסרי עולם במצטבר על בן אוליאל. בנוסף נגזרו עליו 17 שנות מאסר בגין ניסיון לרצוח את אחמד דוואבשה, שהיה בן חמש בעת הפיגוע, ועשר שנות מאסר בגין הצתת בית המשפחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ