בית המשפט גזר עונשי מאסר על מפוני אל-עראקיב הנאבקים ליישבו

הארבעה הורשעו בהצבת מבנים ביישוב, שנהרס לפני כעשור, ובכניסה אליו. הוטל עליהם קנס של 77 אלף שקלים בסך הכל. אחד הנאשמים, בן 71, ריצה בעבר עשרה חודשי מעשר בשל מעורבותו בניסיונות היישוב מחדש ועונשו הומר לעבודות שירות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הריסת מבנים באל-עראקיב בנגב, ב-2014

בית משפט השלום בבאר שבע גזר אתמול (שני) עונשי מאסר נגד ארבעה פעילים במאבק על אדמות של יישוב שפונה לפני עשר שנים בסמוך לרהט. עונשי המאסר נעים בין שלושה חודשים לחצי שנה. אל-עראקיב, יישוב בדואי לא מוכר, נהרס לפני כעשור ומאז מנהלים תושביו מאבק מול הרשויות על מנת ליישב אותו מחדש. הארבעה הורשעו בכניסה לאדמות היישוב ובהצבת מבנים לא חוקיים. העבירות המיוחסות להם הן, בין היתר, הסגת גבול וכניסה למקרקעין ציבורי שלא כדין.

הארבעה הם סייאח אבו מדיעם, בן 71, בניו עזיז וסיף, וקרוב משפחתם סלים. עבור סייאח אבו מדיעם זו הפעם השנייה שהוא מקבל עונש מאסר בעקבות ניסיונות ליישב את המקום. ואולם, בהחלטתו קבע השופט כי "לפנים משורת הדין" הוא יאשר לו לרצות את העונש במסגרת עבודות שירות. כל הארבעה הודו כי הם מנהלים מאבק מול הרשויות, פרט לסיף, שטען כי אינו חלק מהמאבק וכי נקלע למקום בטעות.

אבו מדיעם בעת כניסתו למעצר ב-2018צילום: אילן אסייג

לפי המיוחס לארבעה, בשנים 2014-2013 הם נכנסו לקרקע, הרשומה בבעלות רשות הפיקוח, שהו בה שלא כדין והקימו בה סוכה ארעית ללא אישור. בנוסף לעונשי המאסר, גזר בית המשפט על הארבעה קנסות בסכום כולל של 77 אלף שקלים.

עורכת הדין מיכל פומרנץ, שייצגה את הארבעה, מסרה בתגובה: "בית המשפט מבקש לשלוח אנשים שאינם עבריינים לרצות מאסר, ללא כל הצדקה, ואף בניגוד לעמדת המדינה, שהסכימה לגזירת עונש על דרך עבודות שירות. בית משפט אף הטיל על המשפחה הרחקה מהשטח, אף שהמדינה כלל לא ביקשה זאת, ואף שבית המשפט המחוזי כבר קבע שמדובר בתנאי לא חוקי. אנו נערער על ההחלטה השערורייתית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ