יועציו של נתניהו שהפרו בידוד נקנסו ב-5,000 שקלים

טופז לוק וראובן עזר אמורים היו להימצא בבידוד עד יום שני, לאחר שהצטרפו למשלחת הישראלית לבית הלבן. בהודעת הליכוד נכתב שלוק היה בדרכו לבדיקת קורונה, אך בתביעת דיבה שהגיש היום היועץ, כתב כי צילם מפגינים ליד בלפור

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו והיועץ טופז לוק, ב-2018
בר פלג

יועצי ראש הממשלה בנימין נתניהו שהפרו בידוד, טופז לוק וראובן עזר, נקנסו ב-5,000 שקלים. השניים הצטרפו למשלחת לבית הלבן בשבוע שעבר, ואמורים היו להימצא בבידוד עד ליום שני. לוק, יועץ הסושיאל של נתניהו, תועד מפר בידוד במוצאי שבת כשצילם מפגינים בירושלים. עזר שהה בסופרמרקט במבשרת ציון ביום שישי בבוקר. הוא גם הפר את מתווה הקפסולה בוושינגטון כשיצא לריצה בעיר, וננזף.

עזר בכנס בירושלים, בשנה שעברהצילום: לע"מ

בתגובה לתיעוד של לוק אמרו בליכוד כי הוא הגיע למקום כדי לבצע בדיקת קורונה ושב לביתו, אלא שהבדיקה נערכה במשרד ראש הממשלה בעוד שלוק תועד ליד מלון מלכים בעיר. יתרה מזאת, בתביעת דיבה שהגיש היום לוק, כתב כי פגש מפגינים וצילם אותם.

את תביעת הדיבה הגישו לוק ויועץ נוסף של ראש הממשלה, עופר גולן, נגד אהוד ברק, אורי משגב ורוית נאור. לטענתם, השלושה האשימו אותם בבימוי מפגינים בהפגנות בבלפור. מאז תיעודו של לוק עלתה טענה כי ביים סרטון שבו מפגינים מכחישים לכאורה את מגפת הקורונה.

בתביעה, על סך 140 אלף שקלים לכל אחד, נטען כי "הנתבעים החליטו לפרסם עלילת כזב על התובעים והציגו תיאוריית קונספירציה שלפיה התובעים 'שתלו' מפגינים בהפגנה וביימו אותם במטרה להפיץ פרסומי כזב. בפועל לא שתלו התובעים איש ולא ביימו איש. הם לא הכירו את המפגינים שפגשו והם צילמו את אותם מפגינים כפי שכל אדם יכול היה לצלם אותם".

אתמול התייחס נתניהו בישיבת הממשלה להפרת הבידוד מצד יועציו ששהו עמו בוושינגטון. "פתאום כולכם מתעוררים מול אדם אחד", אמר נתניהו, "כל מי שמפר בידוד צריך לשלם קנס, אבל אי אפשר שתהיה אכיפה בררנית". נתניהו אמר את הדברים בתגובה לדבריה של השרה לנושאים אסטרטגיים, אורית פרקש הכהן, שאמרה: "כשאני קוראת אייטמים וידיעות על יועצים כאלה ואחרים שמפרים בידוד זה לא נכון לנו כממשלה וגם לא נותן דוגמה אישית, בסדר הזה, ופוגע באמון הציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ