הותר לפרסום שם החשוד בניסיון רצח אשתו במצפה רמון: אביעד משה

אביעד משה, בן 45, חשוד כי דקר את אשתו שירה בפלג גופה העליון 20 פעמים והכה אותה נמרצות במערוך לעיני בנם הפעוט. בשבוע שעבר אסר בית המשפט השלום בבאר שבע לפרסם את שמו של משה לבקשתו. הוא טען: "הקריירה שלי תיהרס"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה משתתף דרך זום בדיון בעניינו בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, היום
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע ביטל היום (שלישי) את הצו האוסר לפרסם את שמו של החשוד בניסיון רצח אשתו במצפה רמון, אביעד משה, לבקשת "הארץ", וואלה ו-ynet. חרף החלטת שופט בית משפט השלום בעיר, ג'ורג' אמוראי, להיענות לבקשתו של משה ולאסור את פרסום פרטי זהותו, הצו הופר בימים האחרונים כששמו ותמונתו של משה פורסמו בהרחבה ברשתות החברתיות.

אביעד משה

משה, בן 45, תושב מצפה רמון ומהנדס חשמל במקצועו, חשוד כי דקר את אשתו שירה בפלג גופה העליון 20 פעמים והכה אותה נמרצות במערוך בניסיון לרצוח אותה לעיני בנם הפעוט. הזוג מוכר למשטרה ממקרה אלימות קודם במשפחה, שהתרחש ב-2019 בתל אביב. בשנה שעברה עבר הזוג למצפה רמון.

בדיון בהארכת מעצרו של משה בשבוע שעבר, בו קיבל השופט את הבקשה להוצאת צו איסור הפרסום, אמר החשוד כי "הכי קל להרוס קריירה ומוניטין של 45 שנה", וציין שהוריו מבוגרים וכי הוא "לא צריך (את) כל מפח הנפש הזה". מעצרו הוארך עד 1 באוקטובר. נציג המשטרה אמר בדיון כי האשה, שירה, מעוניינת בפרסום שמה ושמו של בעלה כדי ש"כל המדינה תדע".

שירה משה בבית החוליםצילום: באדיבות המשפחה

בהחלטתו היום דחה שופט המחוזי אריאל ואגו את טענת הסנגור שלפיה יש למנוע את פרסום שמו של משה כדי להימנע מפגיעה בבן הפעוט של בני הזוג. לדברי השופט, "קשה לקבל שמאחורי ההסבר העקיף הזה, מצד ההגנה, עומדת באמת דאגתו הכנה של המשיב (אביעד משה, אב"ז) לרווחתו של הפעוט, אשר, לפי חומרי החקירה, ולמרבה הצער, היה נוכח בזמן הפגיעה הלכאורית הקשה והחמורה שנטען כי המשיב גרם לאמו".

שירה משהצילום: עמוד הפייסבוק של שירה משה

ביום ראשון הפגינו עשרות נשים וגברים מחוץ לבית המשפט בבאר שבע, במחאה על ההחלטה של השופט אמוראי. מארגנות המחאה מסרו כי הן "לא סולחות לשופט ג׳ורג' אמוראי שריחם על אכזר, לא סולחות למערכת המשפט שאמורה להיות סמן הצדק של החברה כולה, ומתירה את דמן של נשים ואת חייהן של ילדותינו". הפגנות התקיימו במקביל גם בתל אביב ובירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ