שני אחים מרמלה מואשמים ברצח תושבת העיר שריפה אבו מועמר בביתה

פארס ומוחמד א-שמאלי נאשמים ברצח בכוונה של אבו מועמר בחודש שעבר ובניסיון רצח של קרוב משפחתה, על רקע סכסוך בין המשפחות ונסיון פיוס שכשל בליל הרצח

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הירי ברמלה, לפני כחודש
בר פלג
בר פלג

הפרקליטות הגישה הבוקר (רביעי) כתב אישום נגד שני אחים תושבי רמלה בגין רצח בכוונה של שריפה אבו מועמר, שנורתה למוות בעיר לפני כחודש. השניים, פארס ומוחמד א-שמאלי, נאשמים גם בניסיון רצח של קרוב משפחתה של אבו מועמר, פציעה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע ונשיאת נשק ותחמושת. 

שריפה אבו מועמר

משפחתם של הנאשמים, א-שמאלי, מסוכסכת עם משפחת אבו מועמר, ומערכת היחסים ביניהן כללה כמה תקריות אלימות בעבר. לפי כחודש נפגשו נציגים משתי המשפחות במטרה לפייס בין הצדדים. הפגישה נערכה בסמוך לבתיהם של אבו מועמר וקרוב משפחתה. לפי כתב האישום, שני האחים תכננו לפגוע במשפחת אבו מועמר בתום הפגישה, ואף פתחו קבוצת וואטסאפ עם בני משפחה נוספים, בה תיאמו את התוכנית.

עם סיום הפגישה, כשנותרו במקום נציגים מבני משפחת אבו מועמר בלבד, הגיעו הנאשמים, יחד עם אנשים נוספים, למכולת ברחוב וארבו לקרוב המשפחה ששהה שם באותה עת. כשיצא מהמכולת, שלף אחד מהאנשים סכין ודקר אותו בגבו. לאחר מכן שלף פארס, שהיה במרחק מטרים ספורים מקרוב המשפחה, את האקדח וירה לכיוונו. קרוב המשפחה החל להימלט לעבר ביתו שברחוב. פארס ומוחמד המשיכו לירות לעברו בזמן שברח. לאחר מכן החלו הנאשמים לירות לכיוון הבית ומקום המפגש, בו שהו באותו הזמן רבים ממשפחת אבו מועמר. אחד הקליעים שחדר לבית פגע בשריפה אבו מועמר, מחנכת כיתה י"א בתיכון דרור רמלה, שבאותה העת היתה עם ילדיה בבית. היא נפגעה ביד ובצוואר, ולאחר מכן נקבע מותה.

קרוביה של אבו מועמר בסככה הסמוכה לביתה ברמלה, לפני כחודשצילום: מגד גוזני

בידי הפרקליטות ראיות רבות כנגד השניים, בהן עדות ראייה של כמה מתושבי השכונה שראו את התקרית. המשטרה מצאה את האקדח ממנו בוצע הירי שהרג את אבו מועמר במקם מסתור של אחד הנאשמים, ושוטרים אף ראו אותו משליך מחסנית מלאה בכדורים במקום. בנוסף, בידי המשטרה התכתבויות של הנאשמים, בהן קשרו קשר לביצוע הרצח. האחים אלשמאלי שמרו על שתיקה בחקירותיהם, ופארס סירב להתמודד עם הפרכת אליבי שהוטחה בו.

קרובי משפחתה של אבו מועמר מחו לאחר מותה על הפרסומים שלפיהם נפגעה מירי תועה. אחד מהם, מערוף אבו מועמר, סיפר כי ראה את הירי לעבר הבית. לדבריו, הוא ישב בזמן הירי עם בני משפחה אחרים בסוכה שמשמשת מעין בית קפה משפחתי. "פתאום באו שישה-שבעה אנשים וכמה מהם ירו", הוא סיפר. "ישבו פה גם שני ילדים, זה היה עוד ערב רגיל, יש לנו מזל שאנחנו לא נפגענו - ולא היה לנו מושג שהיא נמצאת בתוך הבית".

לדברי קרובי המשפחה, המספר הגדול של הכדורים שנורו מעיד על כך שהירי לא היה תועה. "הם ירו על הבית, זה לא באוויר ולא כדור תועה", אמר אחד מהם, "קודם לכן היתה קטטה במורד הרחוב ומישהו מהיורים דקר קרוב משפחה שלנו - ואז רדפו אחריו לאזור הזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ