אביעד משה נאשם בניסיון רצח אשתו במצפה רמון, לאחר שהביעה רצון להתגרש

לפי כתב האישום, שירה איסקוב התחננה שבעלה יפסיק להכות ולדקור אותה וקראה לשכנים לפרוץ את דלת הבית כשהתבוססה בדמה. הוא תקף אותה תוך שהוא מחליף כלי תקיפה, עוצר בין תקיפה לתקיפה ומשוחח עם השכנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בשיחת זום מהכלא בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, היום

הפרקליטות הגישה היום (שני) כתב אישום נגד אביעד משה בגין ניסיון לרצוח את אשתו שירה איסקוב וגרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות לפני כשבועיים במצפה רמון. משה, מהנדס חשמל במקצועו בן 45, נאשם כי דקר את איסקוב בפלג גופה העליון 20 פעמים והכה אותה נמרצות במערוך בניסיון לרצוח אותה לעיני בנם. איסקוב, בת 31, התלוננה ב-2019 במשטרה על אלימות מצד משה, אולם חזרה בה בעקבות רצון משפחתה לפשר בין הצדדים והתיק נסגר. בשנה שעברה עבר הזוג למצפה רמון.

על פי כתב האישום, משה תקף את איסקוב על רקע ויכוח שהתפתח בינם בערב ראש השנה ורצונה להתגרש ממנו ולהעביר את החג בבית הוריה. בכתב האישום נאמר שכשבועיים לפני המקרה חלה הרעה ביחסיהם לאחר שאיסקוב עברה הפלה טבעית. עוד לפי כתב האישום, שכניהם של השניים הם אלה שניסו לעצור את התקיפה, ניסו לפרוץ את דלת הדירה ואת החלון, פעלו כדי להותיר את איסקוב בהכרה כשדיממה על הקרקע והיתה פצועה באורח אנוש, והזעיקו את צוותי הרפואה ואת המשטרה.

אביעד משה

לפי כתב האישום, איסקוב הכינה חלות לארוחת החג ובין השניים התפתח ויכוח מילולי, שבו הטיח בה משה האשמות והעליב אותה. בהמשך, היא התקשרה להוריה והודיעה להם כי היא מתכוונת להעביר את החג איתם ולא עם משה כפי שתוכנן. לשמע הדברים, משה הרים אותה והשליך אותה על הרצפה. היא התרוממה ודיווחה להוריה כי משה תקף אותה. לאחר שהמשיך לקלל אותה, איסקוב סטרה לו ואמרה לו כי בעקבות היחס והאלימות שהפעיל כלפיה בכוונתה להתגרש ממנו.

בכתב האישום נאמר כי לאחר מכן היא ניגשה לארוז בגדים עבורה ועבור בנם המשותף, בן שנה ועשרה חודשים, והבטיחה שתחזור ביום למחרת. בתגובה, משה נעל את דלת הבית, הגיף את התריסים וחסם את דרכה. איסקוב חזרה ודרשה ממשה לאפשר לה לצאת מהבית ולנסוע להוריה, אולם הוא סירב. בכתב האישום נכתב כי היא הטיחה בו שהיה אלים כלפיה ושהיא רואה בו אשם בכך שאיבדה את עוברה.

שירה איסקוב

כל אותה העת, אמה של איסקוב היתה על קו הטלפון ברמקול וביקשה ממנו לא לפגוע בבתה ולאפשר לה לצאת מהדירה, אך לשווא. לפי כתב האישום, משה החליט לרצוח את איסקוב כשאמרה לו כי היא תתקשר לשכנים על מנת שיסייעו לה לצאת מהדירה. הוא היכה אותה מספר רב של פעמים במערוך שבו השתמשה לצורך הכנת החלות, חנק אותה בצווארה ודקר אותה באמצעות סכין עם להב באורך של כעשרה סנטימטרים בכל חלקי גופה

בשלב מסוים, נכתב בכתב האישום, משה עצר את התקיפה, התיישב מעל איסקוב השרועה על הרצפה כשהיא פצועה ומדממת, והחל לחנוק אותה כשהוא לוחש "תמותי כבר". נכתב כי הוא ניסה לרצוח את איסקוב "תוך שהוא מקלל ומשפיל אותה, חוסם בגופו את הדלת כדי שהיא לא תוכל לצאת ותוך התעלמות מוחלטת מזעקותיה ותחנוניה כי יפסיק, מבכיו של בנם וכן מקריאותיהם של הוריה ושל השכנים שלא יפגע בה".

לפי כתב האישום, איסקוב קראה "אביעד, אביעד לא תהיה לו אמא, אביעד לא תהיה לו אמא", ומשה השיב "גם ככה לא תהיה לו אמא". השכנים דפקו בחוזקה על הדלת והחלון, צעקו וביקשו ממנו לחדול ממעשיו. איסקוב קראה: "אביעד אני רוצה לחיות", ופנתה אל השכנים: "תפרצו, תפרצו. אביעד, אני מתה, אני מתה". הוא פתח לזוג השכנים, נעמד מאחורי הדלת וביקש מהם לפנות את ילדיהם מהמקום. הוא טרק את הדלת ונעל אותה, ובשלב זה בני הזוג הרימו בכוח את תריס הבית והמשיכה לנסות להיכנס.

בשלב מסוים, לפי כתב האישום, עצר משה את התקיפה ופנה להעביר את בנם, שבגדיו וגופו היו מלאים בדמה, לאמבטיה. הוא פתח את דלת הדירה ונענה לדרישת השכן להשליך את הסכין. בשלב זה נכנסו זוג השכנים, עדי גוזי ובן זוגה, אל הדירה. "עדי כרעה על ברכיה ליד ראשה של המתלוננת, עטפה את ראשה המדמם במגבת, תמכה בה ודיברה עמה כל העת בניסיון להשאירה בהכרה עד להגעת ניידת טיפול נמרץ למקום", נכתב בכתב האישום. "במקביל לכך הנאשם נכנס לחדר האמבטיה ושהה שם עד שנעצר על ידי המשטרה שהגיעה למקום".

בכתב האישום פורט מצבה הרפואי של איסקוב, המאושפזת עד עתה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. נגרמו לה פצעי דקירה מרובים ועמוקים באזור החזה, בגב העליון, בפנים ובקרקפת וכן פצעים וחתכים נוספים בפלג גוף העליון. פצעי הדקירה באזור החזה גרמו לניקוב הריאות שלה, נגרמו לה שברים מרוסקים מרובים בעצמות האף, בלסת, בארובת העין ושיניה נשברו. היא עברה שני ניתוחים, ידה גובסה ופצעי הדקירה נתפרו. "בעקבות מעשיו של הנאשם המתלוננת תיזקק בהמשך לשיקום אינטנסיבי רב תחומי וכן לבירורים רפואיים נוספים בתחומים שונים וביניהם הערכה קוגניטיבית, פגיעת ראש, פה
ולסת, עיניים ועוד", נכתב.

בית משפט השלום בבאר שבע אסר תחילה לפרסם את שמו של משה לבקשתו, אולם בשבוע שעבר ביטל בית המשפט המחוזי בעיר את הצו האוסר זאת, לבקשת "הארץ", וואלה ו-ynet. בדיון שבו קיבל השופט ג'ורג' אמוראי את הבקשה להוצאת צו איסור הפרסום, אמר החשוד כי "הכי קל להרוס קריירה ומוניטין של 45 שנה", וציין שהוריו מבוגרים וכי הוא "לא צריך (את) כל מפח הנפש הזה". נציג המשטרה אמר בדיון כי איסקוב מעוניינת בפרסום שמה ושמו של בעלה כדי ש"כל המדינה תדע".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ