מאות הגיעו לבית אדם שתיעד עצמו מתעלל בכלב, ואיימו לתקוף אותו; מעצרו הוארך

אתמול הופץ תיעוד של מעשי ההתעללות ברשתות החברתיות, שם קראו להפגין מתחת לביתו. שוטרי יס"מ שהגיעו למקום במטרה לעצור את החשוד, גוננו עליו מפני ההמון, והבריחו אותו לאחר שעות. היום הוארך מעצרו ביום אחד

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאות מפגינים מחוץ לבית החשוד בהתעללות, אתמול
בר פלג
בר פלג

מאות בני אדם הגיעו אתמול (שלישי) לביתו של תושב בת ים שפרסם תיעוד שלו מתעלל בכלב, ואיימו לתקוף אותו. שוטרים שהגיעו לעצור אותו בעקבות תלונה שהגישה בת זוגו נאלצו לגונן עליו במשך שעות, ולבסוף הבריחו אותו מהמקום. היום האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו.

בת זוגו של החשוד, אלן רוס מוריסון, התלוננה אתמול בצהריים במשטרה כי הוא פוגע בכלבם. שוטרים שהגיעו לדירה לא עצרו אותו, וציינו בדו"ח הביקור כי הכלב היה ידידותי כלפיו. כעבור שעות תיעוד ההתעללות הופץ ברשתות החברתיות, וכתוצאה מכך הפגינו מאות אנשים מול ביתו. הוא הכניס אחדים מהם לביתו ושוחח עמם. בעקבות פרסום המקרה שבו השוטרים במטרה לעצור אותו, וגוננו עליו במשך שעתיים מחשש שההמונים שהתאספו במקום יתקפו אותו, עד שלקחו אותו לתחנת המשטרה בעיר. במהלך העימותים נעשה שימוש בגז מדמיע.

השופט יגאל נמרודי אמר היום כי "תמונת המצב מעידה על אכזריות חסרת גבול כלפי בעל חיים חסר ישע, שבמשך כל זמן הההתעללות בו לא הפסיק לזעוק. כל זאת, לא גרמו לחשוד להפסיק את ההתעללות וההתאכזרות בכלב". הכלב הועבר להמשך טיפול במתקן המוגן של משרד החקלאות. 

עורכת הדין קרן בלס, המייצגת את מוריסון מטעם הסניגוריה הציבורית, מסרה בתגובה: "מדובר בצעיר עולה חדש, הוא הביע צער וחרטה עמוקים על האירוע. לאור מצבו הנפשי בית המשפט הפנה אותו לבדיקה פסיכיאטרית. אנו ממתינים לקבלת תוצאות הבדיקה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ