עיתונאים הותקפו השבוע בלפחות חמישה מקרים בערים ובשכונות חרדיות

כתב גלי צה"ל שחר גליק הגיש תלונה במשטרה לאחר שהוכה בשכונת קרית בעלז בירושלים, כשסירב לעזוב את המקום. גם כתבים בכאן, מיינט, i24 וחדשות 13 דיווחו כי הותקפו במהלך עבודתם; עד כה נעצר רק חשוד אחד

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירושלים, השבוע
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

עיתונאים העידו השבוע כי הותקפו בלפחות חמישה מקרים שונים בערים ובשכונות חרדיות. התקריות אירעו בשכונות מאה שערים וקרית בעלז בירושלים, בבני ברק ובבית שמש, והעיתונאים סיפרו כי הוכו, נרדפו וספגו איומים. עד כה, המשטרה עצרה חשוד באחד מן המקרים.

אתמול התלונן במשטרה כתב גלי צה"ל שחר גליק כי הותקף בקרית בעלז בידי קבוצת חסידים. גליק אמר כי הגיעע למקום כדי לסקר אירוע המוני בבית מדרש של חסידות בעלז. לדבריו, חסיד כבן 30 התיישב לידו בספסל ברחוב הראשי של השכונה ובדק אם הוא אכן כתב החרדים של גלי צה"ל. "הוא שאל אותי אם אני שחר גליק והשבתי בחיוב", סיפר גליק ל"הארץ", "לא העלתי בדעתי שמאחורי השאלה הזו מסתתרת כוונה רעה". החסיד הציג לגליק על מסך טלפון ציוץ שפרסם הכתב חצי שעה קודם, שכלל תיעוד של חסידים רוקדים בגינה ציבורית. "הוא אמר לי שתיעדתי מספיק ועכשיו זה הזמן שלי לעזוב", אמר הכתב.

גליק אמר כי סירב לעזוב, ואז סימן החסיד לקבוצה של שישה צעירים שעמדה בסמוך, ואלה התנפלו על הכתב והחלו להכותו. לדבריו, הוא צעק בכל כוחו אך אף עובר אורח לא בא לעזרתו. "הם ניסו לסתום לי את הפה כדי שלא אצעק ותוך כדי ניסו לקחת לי את הטלפון", סיפר. לאחר שלקחו את הטלפון של גליק, הצעירים דרשו ממנו להתלוות לסמטה צדדית, שם הוציאו את תעודת הזהות מכיסו וצילמו אותה. "הם אמרו לי, 'עכשיו אנחנו יודעים מה המספר טלפון שלך ואיפה אתה גר'", סיפר.

לדברי גליק, התקרית נראתה לו מתכוננת מראש. "הגבר שארגן ופיקד על התקיפה הסביר לי שכדי שאקבל את הטלפון ואצא משם בחיים, אני צריך להתחייב לא לספר על התקיפה", אמר. החסיד דרש מגליק להראות לו בטלפון כי לא דיווח על התקרית לאיש, והכתב הודה כי כתב לחברו לתחנת גלי צה"ל כי מאיימים עליו. החסיד דרש מגליק לכתוב לחבר שהכל עבר בשלום. הקבוצה שיחררה את הכתב רק לאחר שעשה זאת והתחייב לא לספר על התקרית, תוך שהם מאיימים עליו כי אם הדבר יפורסם - יהיו לכך השלכות. גליק מצא בדרכו החוצה מן השכונה ניידת משטרה ואמבולנס שככל הנראה הוזמנו על ידי תושבים. 

מהמשטרה נמסר לגבי התקרית: "אנו רואים בחומרה אלימות מכל סוג שהיא, ובהתאם עם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה שנמצאת בראשיתה. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים".

אתמול הותקפו גם כתב התאגיד כאן, איתי שיקמן, וצלם שהתלווה אליו בבני ברק. עשרות ילדים רדפו אחרי השניים בזמן שסיקרו אירוע המוני שהוביל הרב חיים קנייבסקי, ומאוחר יותר תקפו את כלי הרכב שבו נסעו. "מנסים להיכנס לרכב ולהימלט - כן, כן, להימלט משכונה בלב גוש דן", כתב שיקמן. "בסוף זה נגמר בנזק לרכוש בלבד. לא בטוח שגם בפעם הבאה יהיה לנו כזה מזל".

המשטרה מסרה על התקרית בבני ברק כי "בכל מהלך הטקס וכדי לאפשר התנהלותו התקינה, כוחות המשטרה התפרסו בשטח, ובהתאם למוסכם לא אפשרו הגעת קהל ופעלו לשמירת הסדר הציבורי והתקנות. נבהיר, כי הכתב הגיע לאחר סיום הטקס ולאחר שהכוחות עזבו והמשיכו בפעילותם".

אתמול הותקף גם העיתונאי לירן תמרי, מהאתר "מיינט", בזמן שסיקר הפרות סדר במאה שערים. על תמרי נזרק בקבוק זכוכית שכמעט פגע בו. בנוסף, כתב ערוץ i24 פייר קלושנדלר וצלם שהתלווה אליו הותקפו על ידי קבוצת חרדים בשכונת חפציבה בבית שמש, שגם יידו אבנים על רכבם וניפצו את אחת השמשות. המשטרה עצרה אתמול בן 20 בחשד למוערבות בתקרית ובתקרית שאירעה ביום שלישי, בה הותקף חייל בשכונה. 

ביום ראשון השבוע הותקף כתב חדשות 13, יוסי אלי, בזמן שסיקר הפרות סדר באזור כיכר השבת בירושלים. ילדים בעטו בכלי רכב שבו נסע ולאחר מכן אלמונים ניפצו את שמשותיו. "המון זועם בא עליך ואתה נס על נפשך", כתב אלי בטוויטר לאחר התקרית, "בפעם הראשונה הרגשתי לא בטוח ברחובות ירושלים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ