אדם חיבל במערכת החשמל בבניין "הארץ" ותקף את גידי וייץ: "מה אתה רוצה מביבי?"

החבלה גרמה לנזילות שהביאו לשיבושים באתרי "הארץ" ו-TheMarker ליותר משלוש שעות. בשעות הצהריים נעצר חשוד במעשה בשדרות ירושלים בתל אביב. מחר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת "הארץ" בתל אביב
הארץ

אדם חיבל הבוקר (רביעי) במערכת החשמל המרכזית של מערכת עיתון "הארץ" בתל אביב. לקראת השעה 10:00, הגיע האיש למערכת העיתון, ניגש לארון החשמל המרכזי וחיבל במערכות השונות. החבלה גרמה לנזילות שהביאו לשיבושים באתרי "הארץ" ו-TheMarker ליותר משלוש שעות.

בשעות הצהריים נעצר חשוד במעשה בשדרות ירושלים בעיר והובא לחקירה. החשוד הוא תושב רמת גן בן 41, ומחר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו. בשלב זה הוא מסרב לשתף פעולה עם החוקרים ושותק בחקירתו. עורך דינו יבקש לשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית ראשונית.

לאחר שחיבל בארון החשמל, המתין האיש מחוץ לכניסה למערכת וכשראה את כתב "הארץ" גידי וייץ, תקף אותו מילולית, נצמד אליו ובין היתר צעק לו: "מה אתה רוצה מביבי? איפה הרכב שלך? יש לך רכב פה?" משטרה הוזמנה אך לא הגיעה בזמן והאיש כבר ברח.

מדוברות המשטרה נמסר תחילה: "לפני זמן קצר התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל על אדם שנכנס לבניין עיתון 'הארץ' ברחוב שוקן בתל אביב וביצע נזק לארון החשמל ועזב את המקום. המשטרה פתחה בבדיקת נסיבות האירוע". עם מעצרו של החשוד, מסרה המשטרה: "נעדכן כי לאחר ביצוע סריקות של המשטרה, עצרו השוטרים לפני זמן קצר את החשוד בשדרות ירושלים בתל אביב והוא מובא לחקירה בתחנת משטרת שרת".

בעקבות התקרית החליטה הנהלת "הארץ" לתגבר את האבטחה במערכת. מ"הארץ" נמסר: "למרות ניסיונות החבלה והקולות הגוברים בישראל לפגיעה בתקשורת החופשית בכלל וב'הארץ' בפרט, אנו נמשיך לבצע את שליחותנו העיתונאית ללא מורא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ