חשוד בתקיפת מפגינים בחולון נעצר באחרונה בחשד לשני מקרי תקיפה ושוחרר

בית המשפט האריך את מעצרם של אביב חליוה ואושר גל, החשוד שריסס אתמול גז מדמיע לעבר מפגינים. גל הכחיש ובהמשך טען כי פעל לשם הגנה עצמית, אך השופטת קבעה כי נראה שמדובר בתקיפה מתוכננת

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גל מרסס גז לעבר מפגינים, אתמול
בר פלג

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (רביעי) ביומיים את מעצרם של שני החשודים בתקיפת מפגינים נגד בנימין נתניהו בחולון אתמול, שניהם תושבי העיר. אושר גל חשוד כי ריסס לעבר מפגינים גז מדמיע, ואביב חליוה חשוד בתקיפת מפגין ובקריעת שלט. חליוה נעצר באחרונה, נחקר בחשד שהשליך חפצים מרכבו לעבר מפגינים בשני מקרים ושוחרר. גל הכחיש בחקירתו כי ריסס את המפגינים, ולאחר שהוצג לו תיעוד התקרית טען כי פעל לשם הגנה עצמית. לשניים, בני 22, עבר פלילי.

בעניין גל קבעה השופטת ענת יהב כי מתיעוד האירוע "עולה שקודם ביצוע אותה הפעולה, החשוד לא הותקף ולא נעשתה כל פעולה אלימה כלפיו. על פניו מדובר בהתנהגות של תקיפה מתוכננת ונראה כי רק לשם כך הגיע החשוד עם אותו תרסיס". השופטת ציינה כי אחד המפגינים שהותקף נזקק לטיפול רפואי. בעניין חליוה, קבעה השופטת: "אמנם אירוע זה לא הביא לחבלה של ממש, אך מסתבר שלחשוד יש אירועים אלימים נוספים, שניים באותו השבוע, שבהם, תוך כדי שהוא נוהג לאזור ההפגנה, זרק מחלון רכבו חפצים, חלקם אינם מזוהים וחלקם בדמות ביצים".

השופטת התייחסה בהחלטתה למקרי האלימות בהפגנות, שבכמה מהם דנה בשבועות האחרונים. במקרים רבים, לדבריה, "היה קושי לבצע הבחנה בין התוקפים לנתקפים או בכלל לזהות את המעורבים, וגם אם כן, לטעמי מדובר היה באירועים שניתן להכיל אותם". היא הוסיפה: "ככל שהזמן הולך ונוקף, מסתבר שהאירועים הללו הולכים ומקצינים. הצדדים, ואין זה משנה מיהו הצד התוקף ומיהו הצד המותקף, ובאיזה עמדה פוליטית הם מחזיקים, הולכים ומסלימים התנהגותם. יש צורך לשרטט את קו הגבול ולהודיע לכל מי אשר מתכוון להתנהג באופן אלים ופרוע, שלא כך יש לכבד את החוק, את זכות ההפגנה ואת כבודם של המפגינים".

כפי שדיווח "הארץ" בשבוע שעבר, עד כה הוגש כתב אישום אחד בלבד על אלימות כלפי מפגינים, נגד תושב שדרות שנאשם בתקיפת מפגין בחפץ חד. זאת, אף שמאז תחילת המחאה דווח על עשרות מעשי אלימות, שכמה מהם גרמו לחבלות וחלק מהם אף תועד. בכמה מקרים עוכבו או נחקרו חשודים, אך הם שוחררו ולא ננקטו נגדם הליכים. לדברי מפגינים ששוחחו עם "הארץ", הם חשים שהמשטרה אינה עושה די כדי להגן עליהם וכדי למצות את הדין עם התוקפים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ