עימות אלים עם שוטרים בחתונה בגבעת זאב; בתיעוד האירוע נראה עצור מדמם

המשטרה מסרה כי משתתפי החתונה השליכו בקבוקים לעבר השוטרים. נתניהו: אוחנה יבדוק את הנושא. גמזו ביקר את המשתתפים, וחזר בו לאחר שח"כים חרדים תקפו אותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העצור מוצא מהבית מגבעת זאב כשהוא מדמם

שוטרים פיזרו הערב (רביעי) חתונה שנערכה בבית פרטי בהתנחלות גבעת זאב, ובתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נראה עימות בינם לבין המשתתפים, שבסופו מוצא מהבית עצור כשהוא מדמם בפניו. לפי המשטרה, השוטרים באו למקום בעקבות דיווח של שכן, ובזמן שרשמו דו"ח לבעלת הבית נזרקו לעברם בקבוקי שמן מזכוכית. המשטרה מסרה עוד כי שוטר והעצור החליקו על השמן ונפצעו משברי בקבוקים. לפי תיעוד שפורסם בכאן, החתונה נמשכה לאחר שהשוטרים עזבו את הבית.

אחותה של הכלה, בת שבע פולק, סיפרה כי המשפחה ערכה את החתונה בקפסולות, שאף אחת מהן לא כללה יותר מ-20 איש. לדבריה, שוטרת שנכנסה לבית החלה לצלם ואמה ניסתה למנוע זאת ממנה והניחה את כף ידה על עדשת הטלפון שלה. "אנחנו 13 ילדים וכולנו התחלנו לגונן על אמא", אמרה פולק. "הם לקחו את אחי בכוח ופוצצו לו בקבוק זכוכית על הפנים ואז לקחו אותו". בתיעוד מהאירוע נראה גבר מפיל טלפון מידה של שוטרת כשתיעדה את העימות בין משתתפי החתונה לבין השוטרים.

המשטרה פרסמה סרטון ממצלמות הגוף של השוטרים, שבו נראים משתתפי החתונה מנסים למנוע מהם לתעד את האירוע ומה שנראה כעימות אלים עם אחד מהם. לפי המשטרה, "השוטרת שתיעדה את המתרחש וביקשה לזהות את בעלת הבית, הותקפה על ידה, ולכן נאלצו השוטרים להודיע לה שהיא מעוכבת וביקשו ממנה להתלוות אליהם מספר פעמים. בשלב זה, שאר בני הבית החלו להתלהם ולהפריע לשוטרים". המשטרה מסרה כי הפציעה נגרמה לחשוד כשנפל לאחר השלכת הבקבוקים לעבר השוטרים.

פרסום התיעוד מהאירוע עורר ביקורת קשה מצד חברי הסיעות החרדיות, ובהם ראשי ש"ס ויהדות התורה אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני. חבר הכנסת יעקב מרגי מש"ס אף צייץ כי ימליץ לדרעי לעזוב את הקואליציה אם לא יודחו השוטרים ומפקדיהם, אך בהמשך מחק את הציוץ ומסר: "מחר אצביע נגד הממשלה".

השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, מסר בעקבות התקרית: "צפיתי בכאב בתמונות מפיזור החתונה בגבעת זאב, והן אכן תמונות קשות ומצערות. אבדוק את האירוע באופן אישי ומעמיק. לא אחרוץ דין לפני שמלוא הפרטים יהיו בפניי. ביקשתי מהמשטרה לקבל את כל המידע הרלוונטי במהירות, ונוציא אותו לציבור בהקדם". זמן קצר אחר כך מסר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי שוחח עם אוחנה, שהבטיח לו לבדוק את נסיבות התקרית.

ממלא מקום המפכ"ל, מוטי כהן, התייחס לתקרית ומתח ביקורת מרומזת על הח"כים החרדים: "שוב אנו עדים לתקיפת שוטרים שמבצעים את תפקידם כלפי מי שמפר את החוק ברגל גסה. לצערי, במקום שיישמע גינוי חריף כלפי אלו המפירים את התקנות ופוגעים בשוטרים האוכפים אותן, יש מי שבוחרים להשתלח בשוטרים ולהכפישם. אני מגבה ומחזק את ידיהם של השוטרים הפועלים למען שמירת שלום הציבור ובריאותו, ומגנה את כל מי שמנסה לפגוע בהם ובפעילותם לאכיפת החוק".

פרויקטור הקורונה, רוני גמזו, מסר הערב: "פעולת המשטרה היא מסר לכל מי שמיישם אירועים בחוצפה ובחוסר רגישות. סוג האכיפה הזה יימשך. אין לנו סובלנות להתקהלויות המוניות ולחתונות, ולא ניתן שתופעות כאלו יחזרו על עצמן". גם דבריו עוררו זעם במפלגות החרדיות. דרעי כינה אותם "חוצפה שאין כדוגמתה" וטען כי גמזו לא הגיב באופן דומה להתקהלויות אחרות. טענות דומות העלה יו"ר ועדת החוקה, יעקב אשר מיהדות התורה. בעקבות זאת הודיע גמזו כי תגובתו נמסרה "על בסיס מידע שגוי וחלקי" ואמר כי הוא מצר עליה. במקום זאת ביקש למסור כי התקהלויות עלולות לסכן את הציבור, וכי יש לפעול "באיופק אך בנחישות" כדי למנוע זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ