הוארך מעצר החשוד בחבלה בבניין "הארץ"; השופט: המעשים היו על רקע פוליטי

ביהמ"ש האריך ביממה את מעצרו של אייל לוי, החשוד שהשבית את מערכת החשמל בבניין העיתון ותקף את הכתב גידי וייץ. החשוד נשלח לבדיקה פסיכיאטרית. השופט: יש אינדיקציות שהתנהגותו נבעה מביקורת על עמדתם הפוליטית של בעלי העיתון

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת "הארץ" בתל אביב
בר פלג

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (חמישי) ביממה את מעצרו של אייל לוי, תושב רמת גן החשוד בחבלה במערכת החשמל בבניין "הארץ" ובאיומים על כתב העיתון גידי וייץ. השופט עלאא מסראווה אמר בדיון כי "נראה היה שמדובר במעשה מתוכנן, וקיימות אינדיקציות רבות לכך שהתנהגותו נובעת ממחלוקת וביקורת שלו באשר לעמדתם הפוליטית של בעלי העיתון".

על פי החשד, לוי חיבל אתמול בארון החשמל המרכזי בבניין העיתון בתל אביב, כשנכנס לשטח העיתון תוך הסגת גבול. החבלה גרמה לנזילות שהביאו לשיבושים באתרי "הארץ" ו-TheMarker ליותר משלוש שעות. לאחר החבלה, הוא ניגש לווייץ מחוץ לבניין המערכת, תקף אותו מילולית, נצמד אליו ובין היתר צעק לו: "מה אתה רוצה מביבי? איפה הרכב שלך?". הוא נמלט לפני שהמשטרה הגיעה למקום, ונעצר כעבור שעות ביפו. עד כה וייץ טרם זומן למסור עדות במשטרה.

השופט מסראווה אמר בדיון כי הוא אינו מקל ראש במעשים המיוחסים ללוי, וכי "נראה שמדובר במעשה מתוכנן שהתנהל במשך תקופה לא קצרה, כשהוא מציק לעובדי העיתון. קיימות אינדיקציות רבות בתיק לכך שהתנהגותו נובעת ממחלוקת וביקורת שלו באשר לעמדתם הפוליטית של בעלי העיתון. נתון זה בהחלט מגביר מסוכנות. כשהרקע למעשים הוא פוליטי, הדבר משליך על הישנותם בעתיד. כשאדם מאיים ומוסיף לאיומים נופך של התנהגותו, האיומים הופכים ממשיים ולכן לא ניתן לבטל את הטענה שהם מקימים מסוכנות, שכן החשוד פגע בין אם מילולית ובין אם פיזית במבנה או בכתבים. כשהדברים יוצאים מחלל האלימות המילולית ומקבלים ביטוי פיזי הדברים מטרידים ומחייבים קביעה לגבי מסוכנות".

מסראווה הורה לשלוח את לוי, בן 41, לבדיקה פסיכיאטרית וביקר את המשטרה על שלא עשתה זאת אתמול. המעצר יהיה בתנאי אשפוז. נציג המשטרה בדיון אמר כי לוי הוא בעל רקע נפשי ובעבר הוצא נגדו צו אשפוז. הוא הוכנס אזוק לאולם בית המשפט, ובשירות בתי הסוהר נימקו זאת בכך שהשתולל בדרכו לאולם. אתמול הוא סירב להשיב לשאלות חוקריו ושמר על זכות השתיקה.

עו"ד אלון בן זיו, המייצג את לוי מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר לאחר הדיון: "מדובר באדם שמתמודד עם לקות נפשית. מצער שמשטרת ישראל בחרה שלא לשלוח אותו לבדיקה פסיכאטרית אף שידעה מה מצבו, וניסתה לחקור מבלי להודיע לסנגוריה הציבורית על מעצרו בזמן אמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ