אזרח אריתריאה הורשע ברצח ובאונס בתה בת ה-12 של זוגתו לשעבר

טספברהן טספסיון הודה לאחר הליך גישור שחנק למוות את סילבנה צגאיי לפני כשנתיים, והוא יישלח למאסר עולם. הפרקליטות תבקש לגזור עליו עוד 20 שנות מאסר בגין האונס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טספסיון בבית המשפט בתל אביב, ב-2018

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) את טספברהן טספסיון ברצח בכוונה תחילה לפני כשנתיים של סילבנה צגאיי, בת 12. טספסיון הודה בעבירה לאחר הליך גישור, והסכים שייגזר עליו מאסר עולם. טספסיון הודה גם שאנס באלימות את צגאיי, שהיתה בתה של זוגתו לשעבר. עדיין לא נקבע העונש לגבי עבירה זו, והדיון בנושא נקבע לדצמבר. הפרקליטות תבקש לגזור עליו 20 שנות מאסר בגין האונס.

טספברהן טספסיון

טספסיון, אזרח אריתריאה בן 36, היה נשוי לאמה של צגאיי מ-2016 עד יוני 2018. האם התגרשה ממנו כחמישה חודשים לפני הרצח, לאחר שהפעיל נגדה אלימות פיזית וכלכלית במהלך נישואיהם. לאחר שהשניים שהתגרשו פחדה אמה של צגאיי מטספסיון, החליפה מנעולים וביקשה משכניה שלא להכניס אותו לבניין. טספסיון נהג לעקוב אחריה ולארוב לה. יומיים לפני הרצח נכנס טספסיון לדירה בזמן שהאם לא היתה בה וצגאיי דרשה ממנו לעזוב. למחרת ארב שוב לאם, התקשר אליה ואמר לה: "אל תדאגי,  אני אראה לך, אל תדאגי". לפי כתב האישום, בשלב זה החליט טספסיון לנקום בזוגתו לשעבר ולרצוח את בתה.

סילבנה צגאיי

למחרת הגיע טספסיון שוב לדירה, נכנס אליה והתווכח עם צגאיי. טספסיון הפיל אותה למיטה, אנס אותה, חנק אותה למוות ונמלט. כעבור כמה שעות, בסביבות 21:30, חזרה אמה של צגאיי מהעבודה ומצאה את בתה ללא רוח חיים. השכנים ששמעו את צעקות האם הזעיקו את כוחות ההצלה, ואלה קבעו את מותה של צגאיי. לאחר הרצח נמלט טספסיון ונתפס כעבור יומיים ליד שוק הכרמל בתל אביב לאחר שזוהה על ידי אזרח.

טספסיון נכנס לישראל דרך סיני באוקטובר 2010 וטען כי נמלט מאריתריאה לאחר שהתבקש להתגייס לצבא במדינה. בישראל אמר לרשויות כי אחרי שנתיים שבהן התחמק משירות צבאי הוא נתפס ונכלא, אך הצליח להימלט כעבור כמה ימים ועבר לסודאן, שם גר כשנה. בהמשך עבר ללוב לשנתיים, ומשם עבר למצרים ודרכה לישראל. אמו ושלושה מאחיו נותרו באריתריאה. מאז נכנס לישראל התגורר באזור המרכז, ועבד לדבריו בשירותי ניקיון עבור עיריית תל אביב, במסעדה ובסופרמרקט בפתח תקוה.

עורך דינו של טספסיון מטעם הסנגוריה הציבורית, ניר אלפסה, אמר: "הצדדים הגיעו ביניהם להבנה שאפשרה סיום מהיר של שמיעת ההוכחות בתיק. טספסיון הודה באונס הקטינה וברציחתה, ובכך לקח אחריות על העבירות שביצע, כפי שגם עשה בחקירת המשטרה. אנו מקווים שבכך יחל תהליך תיקון ארוך מול אם הקטינה והחברה בכלל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ