יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה פנה אתמול (ראשון) לממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן בבקשה לבדוק חקירת אזרחים שמחו נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. במכתב, שנשלח גם לקצינים בכירים נוספים במשטרה, קרא אוחנה לברר מי התלונן נגד המוחים וביקש הבהרות על האירועים שהתרחשו סמוך לביתו של מנדלבליט בפתח תקוה.

אוחנה מנה שורת אירועים מהשנים האחרונות ובהם חקירת שכניו של מנדלבליט שמחו נגדו כשפגשו אותו ברחוב. אחת מהם נחקרה בפברואר האחרון לאחר שקראה לעברו "בושה" בזמן שהיה בדרכו לבית הכנסת, על רקע קריאת פרשת משפטים. השבוע הודיעה הפרקליטות כי החליטה לסגור את התיק נגדה.

מנדלבליט ואוחנה בטקס כניסתו למשרד המשפטים, בשנה שעברהצילום: אמיל סלמן

במקרה אחר, נחקר שכן שטען כי מנדלבליט תופר תיק לראש הממשלה. כמו כן מציין אוחנה במכתבו את מעצרו של אורן סימון, אחד מפעילי המחאה נגד ראש הממשלה שנעצר ב-2017 לאחר שהחזיק שלט מול ביתו של היועמ"ש, והשבוע הורה בית המשפט לפצותו ב-30 אלף שקל .

"במה נבדל היועץ המשפטי לממשלה מאנשי ציבור אחרים החווים פניות העולות בעוצמתן על הפניות המתוארות שאינם זוכים לטיפול כה מידי מהמשטרה"?, כתב אוחנה, שהוסיף: "משטרת ישראל נמצאת בתקופה רגישה. דווקא בתקופה זו עליה לעשות הכל כדי לחזק את אמון הציבור בה. התנהגות האמורה מעלה חשש כבד ל'משטרת מחשבות' המצננת את הציבור מימין ומשמאל פן יביע את עמדותיו. אבקש את התייחסותכם בלי דיחוי". אף שאוחנה הוא השר הממונה על המשטרה, אין בסמכותו להורות לה אילו נושאים לחקור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ