ביהמ"ש דחה את בקשת המשטרה להשתמש בצילומים עיתונאיים כראיות נגד מפגינים

השופט אלעזר ביאלין הורה למשטרה להחזיר את החומרים לצלמים, שנעצרו בהפגנה מול מעון רה"מ, וקבע כי "האינטרס הציבורי בדבר עיתונות חופשית" גובר על קידום החקירה הפלילית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה נגד נתניהו בירושלים, בשבוע שעבר

בית משפט השלום בירושלים דחה אתמול (רביעי) את בקשת המשטרה להשתמש כראיות בחומרים עיתונאיים שצולמו במהלך הפגנה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. השופט אלעזר ביאלין קבע כי "האינטרס הציבורי בדבר עיתונות חופשית, אפקטיבית ואובייקטיבית", גובר על "האינטרס הציבורי בקידום החקירה הפלילית והליכי המשפט במקרה דנן".

החומרים נלקחו לפני כחודשיים מהצלם איל ורשבסקי והצלמת אוריין כהן במהלך הפגנה נגד נתניהו, שכלל הזזת מחסומי משטרה שהוצבו סמוך למעונו בירושלים. השניים נעצרו יחד עם כמה מהמפגינים, וגם לאחר ששוחררו הותירה המשטרה בידיה את המצלמות ואת כרטיסי הזיכרון שלהן. היא ביקשה מבית המשפט להתיר לחוקרים לצפות בחומרים המצולמים ולהשתמש בהם נגד החשודים האחרים.

בהחלטתו לגבי החומרים שצולמו על ידי ורשבסקי, קבע ביאלין כי חופש הביטוי וחופש העיתונות גוברים במקרה זה על האינטרס של קידום החקירה והליכי המשפט. בנוסף, באשר לחומרים שצילמה כהן, העובדת עם העיתונאי דורון צברי על סרט תיעודי הנוגע למחאה נגד נתניהו, קבע השופט כי בעוד שהיא לא נהנית ממעמד של עיתונאית, החומרים שנתפסו ברשותה ממילא לא מועילים לקידום החקירה המתקיימת בנושא, ולכן הורה להשיב גם לה את החומרים.

עו"ד גבי לסקי, שייצגה את השניים, מסרה כי "בית המשפט קבע כי יש לכבד את העיקרון של חיסיון עיתונאי במובנו הרחב, וכי במקרה זה יש להעדיף את העיקרון של עיתונות חופשית הנגזרת מחופש הביטוי". היא הוסיפה כי "יתרה מזאת, בית המשפט הטיל ביקורת על המשטרה על שפעלה בניגוד לנוהל בדבר חקירה וחיפוש כלפי עיתונאים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ