נציב שירות המדינה ליועמ"ש: רואה בחומרה רבה את דבריה של זילבר, יש לטפל בנושא

דניאל הרשקוביץ ציין כי זילבר, שמתחה השבוע ביקורת חריפה על הממשלה ועל נתניהו, נהגה באופן דומה בעבר ואף ננזפה על כך. נתניהו: "דמוקרטיה זה לא שלטון הפקידים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זילבר במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן, בינואר
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ, פנה היום (שלישי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בעקבות דבריה של המשנה דינה זילבר שלשום על "היעדר מנהיגות". הוא הבהיר כי הוא רואה בחומרה רבה את הדברים, וציין כי זילבר נהגה באופן דומה בעבר ואף קיבלה הערה על כך. הנציב ביקש מהיועץ לטפל בנושא "בהתאם לחומרתו ולאירועי העבר". היועץ המשפטי לממשלה מסר בתגובה לדברי הרשקוביץ כי הוא "ישמע את התייחסותה של זילבר לדברים, ובהמשך לכך יחליט כיצד להידרש לפניית נציב שירות המדינה ולפניות נוספות בנושא".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אחר הצהריים לדבריה של זילבר, ואמר כי "דמוקרטיה זה לא שלטון הפקידים". "יש פה ערבוב ובלבול גדול. בלתי יאומן, זו שבירה של כל נורמה", אמר בראיון לגלי ישראל, "דמוקרטיה זה הכרעות העם, שבוחרים את המנהיגים שלהם, שמחליטים על המדיניות שפקידים אמורים לבצע".

זילבר מתחה בתחילת השבוע ביקורת חריפה על הממשלה, וכיוונה את דבריה גם אל נתניהו. "לפעמים, כדי לא להודות באמת המצערת של היעדר מנהיגות, מפעילים את הוונטילטור המפזר את האשמה לכל עבר", אמרה בכינוס של המכון הישראלי לדמוקרטיה, "במקום להסתכל פנימה – מסיטים את המבט ומכוונים אצבע מאשימה החוצה... מייצרים מציאות מדומיינת של פרקליטות שבתוך הפרקליטות, או של מדינת פקידים חורשי רע במחשכים המתכננים הפיכה שלטונית".

זילבר הקדישה חלק ניכר מנאומה להתקפות של הדרג הפוליטי על הדרג המקצועי, כולל האשמתו בניסיון למשול ולהכתיב מדיניות. "בגדי המלך החדשים בשנים האחרונות הם שיח המשילות", אמרה, "המשילות היא אותה כסות מרהיבה שאמורה להתהוות ממיטב הבדים ועל ידי מיטב החייטים ולאפשר לשלוט ולקדם מדיניות, לו רק לא יפריעו לכך השופטים; או היועצים המשפטיים; או נערי האוצר; או התקשורת המוטה והמגויסת; או האקדמיה האנטי-פטריוטיות; או עולם התרבות האליטיסטי המנותק שחי על חשבוננו ומוציא דיבתנו בעולם; או תוכניות הסאטירה שפוגעות במורל הלאומי; או מהנדסי התודעה; או בוגרי קרן וקסנר; או הקרן החדשה לישראל; או החמוצים; או הסמולנים; או אלה ששכחו מה זה להיות יהודים". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ