הוארך מעצר מנהלי המפעל באשדוד שבו נהרגו שני עובדים בפיצוץ

בדיון בהארכת המעצר אמר נציג המשטרה כי המפעל למיחזור מתכות "גואטה" פעל בצורה לא תקינה וללא כל האישורים. סיבת הפיצוץ עדיין נחקרת. מנהלי המפעל חשודים בין השאר בגרימת מוות ברשלות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המפעל באזור התעשייה באשדוד שבו אירע הפיצוץ, אתמול
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית משפט השלום באשקלון האריך היום (רביעי) בשבוע את מעצרם של שני מנהלי מפעל המתכות באשדוד שבו אירע אתמול פיצוץ שגרם למותם של שני עובדים ולפציעתו של מנהל העבודה. השניים חשודים בין השאר בהמתה בקלות דעת, גרימת מוות ברשלנות, ניהול עסק ללא רישיון וחבלה ברשלנות. השופט אבשלום מאושר אסר לפרסם את שמותיהם של שני האחים החשודים וציין כי ההחלטה התקבלה בהסכמת המשטרה, שלא הביעה התנגדות.

בפתח הדיון הודה נציג המשטרה, רב-סמל בכיר פבל בריטיבה, כי עדיין אין בידי המשטרה ראיות מספיקות כדי לקבוע את סיבת הפיצוץ במפעל למיחזור המתכות "גואטה" באזור התעשייה בעיר. עם זאת, הוא טען כי המפעל פעל בצורה לא תקינה ומסוכנת, וכי בדיקה מול משרד העבודה העלתה שהמפעל עסק בפעילות גריטה של מתכות, אף שלא קיבל אישורים ורישיון מתאים.

המפעל באזור התעשייה באשדוד שבו אירע הפיצוץ, אתמולצילום: אילן אסייג

סנגורם של החשודים, עו"ד ירום הלוי, דחה את טענות המשטרה כי המקום אינו בטיחותי. הלוי דרש לדעת מדוע המשטרה מייחסת לשניים עבירות של רשלנות אם אינה יודעת את סיבת הפיצוץ. הוא העלה אפשרות כי הפיצוץ נגרם לאחר שאחד משני העובדים שנהרגו הביא עמו חומר נפיץ וערך ניסוי בשטח המפעל. ואולם נציג המשטרה שלל את האפשרות ואמר: "מדובר בהזיה של עורך הדין בלבד שאין לה שום בסיס". השופט מאושר דחה גם הוא את האפשרות שהעלה הלוי ואמר כי אינה מתיישבת עם חומר החקירה.

הפיצוץ במפעל אירע אתמול בבוקר וגרם למותם במקום של שני עובדים, ישראלי ופלסטיני. מנהל העבודה, שנפצע בינוני ועדיין מאושפז בבית חולים, הוא אחיהם של שני החשודים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ