ראש העיר אור עקיבא, יעקב אדרי, שנחקר על שחיתות - חשוד גם באונס

אדרי נעצר לפני שבועיים בחשד לעבירות שחיתות, ובהן לקיחת שוחד. במהלך החקירה התלוננה אישה כי אנס אותה וביצע בה עבירות מין. המשטרה חוקרת חשד לעבירות אונס שהתרחשו לפני כ-16 שנים, ולעבירות בעילה אסורה בהסכמה שעליהן לא חלה התיישנות

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדרי בבית משפט השלום בראשון לציון, החודש
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

ראש העיר אור עקיבא והשר לשעבר יעקב אדרי נחקר במשטרה בחשד לאונס ובעילה אסורה בהסכמה בכמה מקרים, כך הותר לפרסום היום (רביעי) לבקשת "הארץ". אדרי נעצר לפני שבועיים בחשד לעבירות שחיתות, ובהן לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. במהלך החקירה התלוננה אישה כי אנס אותה בעבר וביצע בה עבירות מין. בנוגע לעבירות אלה, אדרי חשוד גם בעבירות של סחיטה באיומים ותקיפה הגורמת לחבלה של ממש. הוא מכחיש את כל החשדות נגדו.

המשטרה חוקרת חשד לעבירות אונס שהתרחשו לפני כ-16 שנים, ובתקופה שבה מיוחסות לאדרי העבירות, הוא כיהן כסגן השר לביטחון הפנים. מקור המעורה בפרטים אמר ל"הארץ" כי האישה התלוננה שאדרי אנס אותה בעת שהשניים שהו לבדם במשרדו. כמו כן נחקר חשד לעבירות בעילה אסורה בהסכמה שהתרחשו לפני פחות מעשר שנים - כך שעליהן לא חלה התיישנות. אחת הראיות שהמשטרה מחזיקה בידיה היא מסרון ששלח אדרי למתלוננת והוצג בבית המשפט, ובו נכתב לכאורה כי אדרי מתנצל בפניה על כך שכפה עצמו עליה. בחקירותיו הכחיש אדרי את הדברים, פרץ בבכי ואמר "אני 45 שנים עובד ציבור ולא דבק בי רבב". 

בימים האחרונים חלה התפתחות משמעותית בחקירתו של אדרי אשר הובילה לשורה של מעצרים של קבלנים ואנשי עסקים, שעל פי החשד נתנו שוחד לאדרי בתיווכה של מקורבת אליו לשעבר, אורלי יחזקאל. יחזקאל, גם היא חשודה בתיק, צפויה להפוך בקרוב לעדת מדינה נגדו. היום נשלח אדרי לעשרה ימי מעצר בית ונאסר עליו לכהן כראש העיר במשך 45 ימים נוספים.

בעקבות התלונה הוציאה המשטרה בשבוע שעבר צו איסור פרסום על "עבירות מין ואלימות", אולם בעקבות בקשת "הארץ" ותאגיד השידור הציבורי "כאן", הוא צומצם עד היום בידי השופט גיא אבנון בבית משפט השלום בראשון לציון.

עורכי דינו של אדרי, יחיאל וינרוט, מאיר אברהם ויגל דוד, מסרו: "צו איסור הפרסום פקע היום ותוקפו לא הוארך, בהסכמת מר אדרי. לגופם של החשדות החדשים המיוחסים למר אדרי בתחום עבירות המין והאלימות, מדובר בחשדות שכגודל חומרתם כך מידת מופרכותם. העובדה שמדובר בחשדות שמעולם לא הוגשה תלונה בגינם כנגד מר אדרי, מעידה גם היא כאלף עדים על רצינות אותם 'חשדות', ועל כך שהם באו לעולם במטרה אחת ויחידה לפגוע במר אדרי, ולהשחיר את פניו, מתוך מניעים ברורים שבשלב זה אנו מנועים מלפרטם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ