לבקשת חולדאי, מועצת העיר תל אביב אישרה מינוי של חשוד בשוחד לוועדה ציבורית

ארנון גלעדי, יו"ר סיעת הליכוד במועצה, מונה לוועדה בין-עירונית לתוכנית המתאר לנתב"ג. הוא חשוד בלקיחת שוחד במסגרת פרשות השחיתות בהן חשוד גם ח"כ דוד ביטן, ויועמד לדין בכפוף לשימוע

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארנון גלעדי בהארכת מעצרו לפני כשנתיים
בר פלג

מועצת העיר תל אביב אישרה אתמול (שני) את מינויו של ארנון גלעדי, חבר המועצה החשוד בלקיחת שוחד, כנציג העירייה בוועדה בין-עירונית. המינוי הובא לאישור המועצה לבקשת ראש העיר רון חולדאי. גלעדי, יושב ראש סיעת הליכוד בעירייה, מואשם בכפוף לשימוע בפרשות השחיתות בהן חשוד גם חבר הכנסת מהליכוד דוד ביטן.

גלעדי חשוד שקיבל שוחד במהלך כהונתו כמשנה לראש העיר, במסגרת ארגון של אירוע פוליטי של הליכוד בעיר. על פי החשד, הוא סייע יחד עם ביטן ליזם הנדל"ן דרור גלזר לקדם אישורים עבור שלושה פרויקטים בעיר, בתמורה לשוחד בסך מאות אלפי שקלים. 

חולדאי בהפגנה נגד נתניהו, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

בעירייה סירבו להדיח את גלעדי מתפקידו כיו"ר איגוד ערים דן, תפקיד ציבורי הנושא שכר, עד להחלטה הסופית על הגשת כתב האישום נגדו. בדו"ח מבקר המדינה שפורסם במארס נכתב כי במסגרת תפקידו כיו"ר האיגוד, מינה גלעדי את מקורביו כיועצים בשכר, ללא מכרז ומבלי שהיה ברור מה יהיה אופי תפקידם. אחד מהם שימש יו"ר מטה הבחירות של גלעדי בבחירות המוניציפאליות. 

בהצבעה נמנעו כמה מחברי הקואליציה, והאופוזיציה התנגדה פה אחד. בדיון אמר חבר האופוזיציה אמיר בדראן ("אנחנו העיר") כי המינוי פסול מבחינה מוסרית, וגם מבחינת מינהל תקין וניקיון כפיים.

בוועדה הציבורית של נתב"ג חברים שלושה נציגים שממנים ראשי רשויות מקומיות. כיוון שמדובר בוועדה סטטוטורית, שחבריה מכהנים בה מתוקף תפקידם בעירייה, הם אינם מקבלים שכר עבור החברות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ