המשטרה ביקשה לעצור עד תום ההליכים מפגין שחסם ניידת וניסה לברוח ממעצר

ביהמ"ש דחה את בקשת המשטרה לעצור את המפגין, תושב מודיעין עילית, שנומקה בכך ש"עשה דין לעצמו וזלזל ברשויות". עורך דינו טען כי הבקשה הוגשה בשל היותו חרדי. מעצר עד תום ההליכים ננקט לרוב נגד חשודים המהווים סכנה לציבור, או שיש חשש שלא יגיעו לביהמ"ש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת המשטרה במודיעין עילית, בשנה שעברה
בר פלג
הגר שיזף

המשטרה ביקשה לעצור עד תום ההליכים מפגין שהואשם בכך שחסם בגופו ניידת וניסה להתנגד למעצר ושהפר מעצר בית במקרה קודם. בבקשה נטען כי המפגין אהרן שמואל בן ציון לובצקי, תושב מודיעין עילית, "עשה דין לעצמו וזלזל ברשויות ובבית המשפט", וכי גם עברו הפלילי מהווה עילה להשאירו במעצר עד סיום משפטו. בית המשפט דחה את הבקשה, ולובצקי שוחחר לאחר שבוע למעצר בית בפיקוח הוריו.

מעצר עד תום ההליכים ננקט נגד חשודים המהווים סכנה לציבור ונגד חשודים שיש חשש שלא יגיעו לבית המשפט להמשך ההליך המשפטי. התובעת המשטרתית פקד רעיה באמנולקר כתבה בבקשת המעצר כי "המעשים המתוארים בכתב האישום מלמדים כי בפנינו אדם שעושה דין לעצמו, גם במחיר של פגיעה בבריאותו ובבריאות הסובבים אותו ונראה כי בריאות כלל הציבור ממנו והלאה". עורך דינו של לובצקי, ברק כהן, טען היום (חמישי) כי הסיבה לבקשה היא היותו חרדי.

לפי כתב האישום, בחודש שעבר נשכב לובצקי על כביש וחסם את דרכם של שוטרים שביקשו לפנות התקהלות בבית הכנסת בעיר, כשמתפללים נוספים הקיפו את הניידת ודפקו עליה, ואחרים יידו לעברה אבנים והשליכו שקיות עם צואה. בכתב האישום נטען כי לובצקי התבקש כמה פעמים לקום מהכביש והוזהר כי ייעצר, ולאחר שסירב נעצר בכוח וניסה לברוח מהניידת. לובצקי טען כי חשב שהניידת נפתחה כדי לשחררו, כיוון שראה כמה מחבריו משתחררים מהניידות שסביבו. הקצין ששחרר את המפגינים האחרים כתב כי עשה זאת "על מנת להוריד את הלהבות".

באפריל נעצר לובצקי בחשד שארגן שלוש פעמים תפילה בניגוד לתקנות שעת החירום, בעת שהיה אמור להיות במעצר בית. העבירה התווספה לכתב האישום שהוגש נגדו לאחר המעצר בהפגנה. ב-2016 הוא הורשע ההתפרעות ובהפרעה לשוטר במילוי תפקידו, ונשלח לחמישה חודשי מאסר. ב-2018 הורשע בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

בדיון שנערך בחודש שעבר אמר עורך דינו של לובצקי, ברק כהן, כי "יש זרמים (בחברה, ב"פ) שבשבילם הפגנות הן הבסיס לצאת לרחובות, יוצאים וגם כן מפרים את הנחיות הקורונה ולא מבקשים מעצרים עד תום ההליכים אצל אף אחד מהם, גם עם חשדות לתקיפת שוטרים. הטענה היא שהוא מתחכם ושוב מתפלל, על זה לא מגיעים לשלילת חירות באופן מלא". נציגת המשטרה אמרה כי "אף אחד לא פנה בבקשה לאישור הפגנה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ