בר פלג
בר פלג

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ראשון) מאסר עולם על חורחה מרטינס, שהורשע ברצח בת זוגו לשעבר אליזבת קרדונה ב-2018. מרטינס, בן 60, דקר למוות את קרדונה, שהיתה בת 53, סמוך למסעדה שהשניים הפעילו בתל אביב. הרצח תועד בהקלטה בטלפון הנייד של קרדונה, שבה שומעים את זעקותיה ואת מרטינס צועק לעברה: "הורג אותך, הורג אותך, הורג אותך"

השניים היו בני זוג במשך שנים, ונפרדו בנובמבר 2017. לאחר הפרידה הם הסתכסכו על רקע חלוקת הרכוש והעסק שהפעילו, ומרטינס איים על קרדונה כמה פעמים. ביום הרצח, במארס 2018, הוא קרא לה למסעדה וניתק את מצלמות האבטחה. קרדונה הפעילה את ההקלטה בטלפון שלה כשהגיעה למקום, ולאחר מכן דקר אותה מרטינס בסכין לחיתוך בשר.

אליזבת קרדונה צילום: באדיבות המשפחה

בנוסף לעונש המאסר, בית המשפט קבע כי מרטינס ישלם פיצויים בסך 258 אלף שקל לשתי בנותיה של קרדונה. גזר הדין ניתן פה אחד על ידי הרכב השופטים. עו"ד עופר אשכנזי, שמייצג את מרטינס מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר בתגובה: "אנו לומדים את הכרעת הדין ובכוונתנו להגיש ערעור".

מרטינס, אזרח ארגנטינה, עלה לישראל עם אשתו וילדיו בשנת 2001 ומאז התגרש. קרדונה עלתה לישראל לפני כ-20 שנה, והיתה דמות מוכרת בשכונת התקוה. בשבוע שבו נרצחה היא ליוותה את בתה לבקו"ם ביום הגיוס שלה. יומיים אחר כך נאלצה הבת לשוב מבסיס הטירונות בצפון, כדי להגיע להלווייתה של אמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ