נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הנחה היום (ראשון) את שר הביטחון, בני גנץ, לא לכנס את ועדת הבדיקה בפרשת הצוללות עד שייקבעו גבולות פעילותה. זאת על מנת לא לפגוע בהליך הפלילי המתנהל נגד כמה מהמעורבים בפרשה. ועדת הבדיקה שהקים גנץ היתה צפויה להתכנס לראשונה ביום שלישי הקרוב ולקיים דיונים שלוש פעמים בשבוע. 

לפי המכתב ששלח היועמ"ש לגנץ, משרדו עדיין עורך בדיקה בעניין התחומים שבהם תעסוק הוועדה וההשקה שלהם להליך הפלילי בפרשה. "לפיכך, נוכח סוגיות שונות, שכבר ברור שמתעוררות בעת הזו, אבקש כי הוועדה לא תחל בעבודתה עד לסיום הבחינה והעברת ההנחיות הנדרשות", נכתב.

מלשכתו של גנץ נמסר בתגובה למכתבו של מנדלבליט כי "עבודת הוועדה והתנהלותה ייעשו בכפוף להנחיות מקצועיות של היועץ המשפטי לממשלה כפי שנמסר עם ההודעה על פתיחתה, וזאת מתוך כוונה שלא לפגוע בתקינות ההליך הפלילי". עוד נמסר מלשכתו של גנץ כי "נפעל בכדי שהוועדה תחל את פעילותה ללא דיחוי, מיד לאחר שיתקבלו הנחיות היועמ"ש".

גנץ הודיע על הקמת ועדת הבדיקה ביום ראשון, והיא תוכננה להגיש דו"ח סופי על ממצאיה בעוד כארבעה חודשים. בראש הוועדה יעמוד השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, שכיהן כפרקליט הצבאי הראשי וכשופט בית המשפט המחוזי בתל אביב. לצדו יכהן גם אלוף במיל' אברהם בן שושן, לשעבר מפקד חיל הים ונספח משרד הביטחון בוושינגטון. החברה השלישית בוועדה, יעל גריל, הוחלפה מחשש לניגוד עניינים, בעקבות פרסום כי עבדה במינהל הרכש במשרד הביטחון בשנים שבהן התבצעה עסקת כלי השיט. במקומה תשב בוועדה ישראלה פרידמן, שעבדה גם היא בעבר במינהל. 

הוועדה צפויה לבדוק בין היתר את הליכי הרכש של מערכת הביטחון בנוגע לספינת המגן סער 6 והצוללות, את ממשקי העבודה בין הגורמים העוסקים ברכש - בהם מערכת הביטחון, משרד ראש הממשלה והמטה לביטחון לאומי - את תחומי האחריות של צה"ל בהליכי הרכש של מערכת הביטחון ואת מעמדם של מתווכים בעסקאות רכש ובעסקאות ייצוא של מערכת הביטחון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ