בפעם השנייה, גננת באשקלון הורשעה בעבירות אלימות כלפי ילדים

בית משפט השלום הרשיע את שולמית צרפתי בתקיפת פעוט בגן שאותו ניהלה. ב-2016 היא הורשעה בעבירות דומות, אולם בית המשפט אסר אז על פרסום שמה, והיא שבה לעבוד בגן מבלי שנודע להורים על הרשעתה

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הגננת שולמית צרפתי בבית משפט השלום באשקלון, ב-2018
אלמוג בן זכרי

בית משפט השלום באשקלון הרשיע הבוקר (שני) את שולמית צרפתי, גננת מאשקלון, בגין תקיפה של פעוט בן שנתיים בגן שאותו ניהלה. צרפתי מורשעת בעבירות אלימות כלפי ילדים בפעם השנייה, כאשר ב-2016 בית המשפט לא התיר לפרסם את שמה, והיא שבה לעבוד בגן מבלי שנודע להורים על הרשעתה.

לפי כתב האישום שהוגש נגד צרפתי, באוקטובר 2018 היא היכתה את הפעוט ד' במהלך ארוחת הבוקר בגן ומשכה אותו. התקרית דווחה למשטרה על ידי עובדת במקום שהיתה עדה לכך. מצלמות הגן לא תיעדו את התקרית אלא החלו לכאורה לפעול בשלב מאוחר יותר באותו יום. בפרקליטות ציינו כי בסרטונים מתוך מצלמות התיעוד קיימות קפיצות "חשודות", אולם לא העמיקו בכך. שופטת השלום ענת חולתא הבהירה כי אין כל ראיה או טענה לכך שנעשתה חבלה מכוונת בתיעוד. 

צרפתי הכחישה את המיוחס לה בכתב האישום והביאה מצדה עדים על טיב עבודתה בגן. עם זאת, השופטת ציינה כי העדויות אינן תואמות לסרטונים שצולמו במצלמות האבטחה, המלמדות לדבריה על התנהלות תוקפנית וקרה כלפי הילדים בגן. "התנהגות הנאשמת קרה, תנועותיה חדות ותקיפות, הילדים מועברים ממקום למקום במשיכה ובתנועות חדות, לא נראה קשר עין עם הילדים, לא מגע רך או חם", כתבה השופטת.

"למרבה הצער, הנצפה בסרטון תומך בדברי המתלוננת בעימות, כי הנאשמת התייחסה אל ילדים 'כאילו הם סמרטוטים'", ציינה השופטת חולתא. היא הוסיפה כי העובדה שבאירועים מסוימים לגביהם עומתה צרפתי היא טענה כי התנהלותה תקינה היא "מטרידה מאוד".

מהפרקליטות נמסר כי "הנאשמת הורשעה בכך שתקפה את הקטין על רקע סירובו לאכול את המזון שהוגש לו. לאחר ניהול המשפט ושמיעת הראיות בתיק, אימץ בית המשפט את גרסת הסייעת בגן שהייתה עדת ראיה לאירוע התקיפה, אותה מצא כמהימנה ואותנטית, ודחה את כל טענות ההגנה של הנאשמת. מצלמות האבטחה של הגן לא תיעדו את האירוע עצמו, אך בבית המשפט הוצג מלוא התיעוד מכל המצלמות שתמך בגרסתה של הסייעת, אשר הביאה להרשעתה של הגננת בדין בזכות אזרחות טובה שהפגינה ולא נותרה אדישה למה שהתרחש בגן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ