שפי פז זומנה לחקירה על פריצה לגן ילדים של מבקשי מקלט בתל אביב

פז ופעיל נוסף נגד זרים חשודים בהסגת גבול ובהפרת הסדר הציבורי, לאחר שצילמו את הילדים. השניים הגיעו למקום כדי למחות נגד צוות מרפאה המטפל בחסרי מעמד

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פז מעוכבת לחקירה בהפגנה בתל אביב, באוגוסט
בר פלג

המשטרה זימנה לחקירה את שפי פז, פעילה נגד מבקשי מקלט, לצד פעיל נוסף שפרצו השבוע לגן ילדים של מבקשי מקלט בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, בזמן יום הלימודים. השניים, החשודים בהסגת גבול ובהפרת הסדר הציבורי, באו לתחנה ביום שני כדי למחות נגד צוות מרפאת לוינסקי המטפל בחסרי מעמד, יום לאחר שהתעמתו עמם בסיור של המרפאה לרגל החג. פז אמרה היום (חמישי) ל"הארץ" כי היא לא מתכוונת להגיע לחקירה.

בחשבון הטוויטר שלה כתבה פז על התקרית: "כל העמותות והתקשורת משתמשות בילדים האלה, לא אני הפכתי אותם לחזית. הכל סובב סביב הילדים, אי אפשר לגרש ילד פיליפיני אחד בלי שכל התקשורת תקפוץ. אני לא רבה עם הילדים, אני רבה עם העמותות והגננת מגאנה שאומרת לי שזו המדינה שלה. מפנים כלפיי את הילדים כנשק, אז אני מחזירה".

בשנים האחרונות ריססה פז כתובות גרפיטי בעד גירוש מבקשי מקלט על מוסדות חינוך של הקהילה הזרה בתל אביב, ובכמה מקרים התעמתה עם הורים וילדים. הפעיל הנוסף שייחקר נחשד בעבר בריסוס גז מדמיע לעבר מאבטח באחד ממוסדות החינוך האלה. ביום ראשון באו השניים לסיור של המרפאה שבמסגרתו חולקו סופגניות לילדי זרים. לפי עדויות אנשי הצוות, פז צעקה לעברם: "תסתלקו מכאן, מי אתם בכלל?" וכשאשת צוות ענתה לה שהם ממשרד הבריאות, הפעיל ענה לה: "משרד הבריאות זה לא כאן. תעופו לתחנת המתדון שלכם". בהמשך כתבה פז: "זה מה שקורה כשהמדינה מחליטה שמקומם של כל עלובי החיים, הזרוקים והמוקצים, הוא בבית שלך ואפילו טורחת לבוא ולפנק אותם בערבי החג".

גמלאית משרד הביטחון שמתנדבת במרפאה, מירי מרקוביץ', אמרה על התקרית: "שניהם דיברו אלינו כאילו אנחנו מזהמים את הרחוב, כאילו אנחנו ג'וקים או עכברושים שצריך לסלק מפה. כזאת גזענות וכזאת רשעות לא פגשתי בחיי". מנהלת המרפאה, יעל גור, הוסיפה: "פז לא המציאה את שנאת הזרים. כשהיא מבקשת להעביר את מה שהוא מבחינתה 'בעיה' למקום אחר, היא לוקחת את ה'בעיה' עשרה צעדים קדימה. עצימת עיניים, הפחדה ואלימות לעולם לא יהיו הפתרון".

בפברואר הוגש נגד פז כתב אישום בגין ריסוס כתובות נאצה בשגרירות האיחוד האירופי ברמת גן. היא נאשמת בקשירת קשר לעשות עוון, היזק לרכוש במזיד והשחתת פני מקרקעין - עבירות שהעונש המרבי בגינן הוא שש שנות מאסר. עומד נגדה כתב אישום נוסף על השחתת מקרקעי, לאחר שריססה כתובות נאצה נגד מבקשי מקלט בגינת לוינסקי. לפי האישום, שהוגש בספטמבר 2019, היא ריססה באוקטובר 2018 את הכתובות "גירוש עכשיו" ו"חולדאי טרוריסט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ