הארץ

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה התייחס הערב (שבת) לטענתו של ממלא מקום המפכ"ל הפורש, לפיהן נעשו ניסיונות להתערב בעבודת המשטרה, ואמר ש"לא היתה שום התערבות בחקירות". מוקדם יותר השבוע אמר אוחנה בתגובה לדברי ניצב מוטי כהן כי "השר לביטחון הפנים חייב להיות מעורב בעבודת המשטרה".

ביום שלישי הודיע כהן על פרישתו, לאחר שאוחנה הודיע על הבחירה במפקד מג"ב קובי שבתאי כמועמדו לתפקיד המפכ"ל. באיגרת ששלח לשוטרים כתב כהן: "לצד האתגרים המוכרים, בתקופה האחרונה נאלצתי להתמודד גם עם אתגרים מסוג חדש - ניסיונות להתערבות בעבודת משטרת ישראל, מעורבות שאין לה מקום בארגון, ולא נתתי לה יד". בריאיון הערב לתוכנית "פגוש את העיתונות" בחדשות 12, אמר אוחנה: "אני חושב שתוכן המכתב הזה, העיתוי שלו והתפוצה שלו מעידים יותר על הכותב מאשר על נשוא המכתב".

שבתאי ליד ביתו בכרכור, השבועצילום: אמיר לוי

כהן, המשמש ממלא מקום המפכ"ל בשנתיים האחרונות, מאז פרישתו של המפכ"ל הקודם רוני אלשיך, כתב באיגרת כי בתקופה זו היו כמה הזדמנויות למנות מפכ"ל קבוע, אך "נראה כי ההחלטה שלא למנות מפכ"ל קבע משך זמן כה ממושך לא היתה נטולת שיקולים זרים".

כהונתו של כהן הוארכה מדי כמה חודשים בשנתיים האחרונות על ידי הממשלה. בשנתיים הללו נמנעה הממשלה ממינוי מפכ"ל קבוע, בין השאר בשל שלוש מערכות הבחירות האחרונות. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, דרש בשבוע שעבר מאוחנה להציג מועמד לתפקיד המפכ"ל לוועדה למינוי בכירים עד סוף החודש. מנדלבליט הציג את דרישתו לאחר שבג"ץ הורה לאוחנה לעשות כן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ