אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בודקת את נסיבות מעצר השווא של יוסף פליישמן, תושב ירושלים בן 66, ששוחרר הרחק מביתו ונמצא כעבור שעות ביער כשהוא סובל מהיפותרמיה. משטרת מחוז ירושלים מינתה במקביל קצין שיבדוק את התקרית. במשטרה טענו תחילה כי פליישמן שוחרר לאחר שלא הצליחו לאמת את זהותו, אך מאוחר יותר שינו את גרסתם, והודו כי נעצר בשל טעות בזיהוי. 

פליישמן, חרדי המתגורר בשכונת בית ישראל, נעצר בלילה שבין רביעי לחמישי. שוטרים הגיעו לביתו, והוא נלקח למעצר כשהוא יחף וללא בגדים חמים לגופו. בסרטון שפורסם באתר "כיכר השבת" נראים שני שוטרים מובילים את פליישמן בכוח ברחוב, תוך שהוא צועק "אני באמצע שינה, מה אתם רוצים ממני?". עוברי אורח ציינו בפני השוטרים כי פליישמן יחף, אך השוטרים התעלמו מפניותיהם - על אף הקור והגשם. בעיתונות החרדית דווח כי פליישמן לוקה בנפשו. 

זמן קצר לאחר שנלקח לתחנת המשטרה שוחרר פליישמן ומאז נעלמו עקבותיו. לאחר שהוכרז נעדר במשך שעות רבות, הוא אותר לבסוף ביער בירושלים כשהוא סובל מהיפותרמיה ומתשישות ומכוסה בבוץ. הרופאים בבית החולים שערי צדק, שאליו הועבר לקבלת טיפול, אמרו למשפחתו של פליישמן כי אילו נמצא כמה שעות מאוחר יותר, ככל הנראה לא היה שורד. 

פליישמן עדיין מאושפז בבית החולים. השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, שהגיע לבקרו, אמר כי הביע בפני פליישמן את "צערו העמוק על מה שאירע". אוחנה הוסיף כי משטרת ישראל תתחקר את האירוע ותפיק ממנו את הלקחים". גם הרב הראשי דוד לאו וסגן שר החינוך ישראל פרוש ביקרו את פליישמן בבית החולים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ