מ"מ יועמ"ש הכנסת צפויה להתמנות לתפקיד באופן קבוע

לוין הודיע כי יביא את אישור המינוי של עו"ד שגית אפיק לוועדת הכנסת. אפיק נהנית מאמון חוצה מפלגות ומהערכה בקואליציה ובאופוזיציה, כך שמינויה צפוי להיות מאושר

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפיק בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין, בשנה שעברה
יהונתן ליס

יו"ר הכנסת יריב לוין הודיע אתמול (שלישי) כי בחר בעו"ד שגית אפיק ליועצת המשפטית של הכנסת. אפיק משמשת כממלאת מקום היועץ המשפטי לכנסת מאז פרישתו של איל ינון מהתפקיד באפריל האחרון. לוין פנה במכתב ליו"ר ועדת הכנסת, איתן גינזבורג (כחול לבן), בבקשה לכנס את הוועדה כדי לאשר את ההחלטה. אפיק נהנית מאמון חוצה מפלגות וזוכה להערכה מהקואליציה ומהאופוזיציה, ולכן מינויה צפוי להיות מאושר.

בפנייתו כתב לוין: "מאחר שאנו נמצאים במעבר של הכנסת לפגרת בחירות, סברתי שנכון יהיה להשלים את הליך הבחירה באופן שלכנסת יהיה יועץ משפטי קבוע בתקופה רגישה זו של בחירות". הוא הוסיף: "בד בבד, סברתי שראוי כי השלמת הליך המינוי תעשה בהסכמה רחבה. לפיכך, פניתי לחבר הכנסת מיקי זוהר, יו"ר הקואליציה ולחבר הכנסת מאיר כהן, מרכז האופוזיציה, אשר אישרו בפניי את הסכמתם לעניין השלמת ההליך כעת וללא דיחוי". זוהר וכהן אישרו את השלמת הליך המינוי אך לא את ההחלטה על מינוי אפיק.

אפיק היתה ב-15 השנים האחרונות היועצת המשפטית של ועדת הכספים. לתפקיד יועמ"ש הכנסת התמודדו שלושה יועצים אחרים של ועדות אחרות במשכן, והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ