ראשת ההרכב במשפט נתניהו, השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, נדבקה בקורונה

פרידמן-פלדמן צפויה להישאר בבידוד עד ל-1 בינואר. הדיון הבא במשפט נתניהו צפוי להתקיים ב-13 בינואר

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השופטת פרידמן-פלדמן
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

ראשת ההרכב במשפט נתניהו, שופטת בית משפט המחוזי בירושלים רבקה פרידמן-פלדמן, נדבקה בקורונה. לפי הודעת בית המשפט, פרידמן-פלדמן צפויה להישאר בבידוד עד ל-1 בינואר. הדיון הבא במשפט נתניהו צפוי להתקיים ב-13 בינואר.

בית המשפט הורה בשבוע שעבר לתקן את כתב האישום נגד ראש הממשלה נתניהו, כך שיבחין בין בקשות שלו עצמו להטיית הסיקור באתר וואלה לבין בקשות של בני משפחתו. השופטים פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם קבעו כי באישום הנוגע לתיק 4000 "חסרים לא מעט פרטים (שהם) מהותיים ורלוונטיים להגנתם של הנאשמים". בנוסף, הורו השופטים לתקן סעיפים הלוקים ב"הכללות והיעדר פירוט" בכתב האישום. לצד זאת הם דחו את טענתו של נתניהו, שלפיה כתב האישום נגדו הוגש בניגוד לחוק החסינות.

נתניהו בירושלים, אתמולצילום: יונתן זינדל/פלאש90

ההחלטה לא שינתה באופן מהותי את תמונת המצב בתיקי נתניהו, אך העניקה יתרון מסוים להגנה. ראשית, הסרת ההכללות מכתב האישום תצר את מרחב התמרון של התביעה, ותמנע ממנה לעבות אותו "תוך כדי תנועה".

בנוסף, ההפרדה בין נתניהו לבני משפחתו תקנה לסנגורים יתרון תודעתי ותאפשר להם לנסות ולגמד את חלקו של ראש הממשלה עצמו, תוך הטלת ספק בכך שידע על הבקשות של בני משפחתו להטיית הסיקור. הפרקליטות נדרשת להגיש את כתב האישום המתוקן עד 30 בדצמבר, והנאשמים יידרשו להגיב לו עד 8 בינואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ