"עובדה": שותפו של פרקליטו של נתניהו פעל כדי להטיל דופי בשופטי רה"מ

לפי הפרסום בתוכנית "עובדה", המטרה היתה לחלץ מקרוב משפחה של אחד השופטים אמירות על רה"מ. שותפו של עמית חדד, עו"ד אריאל רוט, צולם אומר כי זה "יכול לעכב" את המשפט ו"לעשות הרבה רעש"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים לצד עו"ד עמית חדד, במאי
הארץ

שותפו הבכיר של עורך הדין עמית חדד, סנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פעל כדי להקליט קרוב משפחה של אחד משופטי רה"מ ובכך להטיל בהם דופי - כך דווח הערב (חמישי) בתוכנית "עובדה". לפי הדיווח, השותף, עורך הדין אריאל רוט, תכנן לשלוח מדובב שיחלץ מקרוב המשפחה אמירות על נתניהו.

צוות "עובדה" צילם במצלמה נסתרת את עו"ד רוט כשהוא מגיע לפני כשבועיים לפגישה בתל אביב. לפי הפרסום, רוט חשב שהוא נפגש עם אשת עסקים המעוניינת לממן תוכנית שתפגע במהלכו התקין של משפט נתניהו. אשת העסקים שיתפה פעולה עם "עובדה" והקליטה את המפגש.

בשלב מסוים במהלך הפגישה ביקש רוט להוציא טלפונים מהחדר ועבר למרפסת מחשש שיוקלט. הוא נשמע אומר כי "בסוף התוצאה תהיה, אם באמת הוא (המדובב) יצליח להביא, זה שמישהו מהקרבה הקרובה, מהדרגה הראשונה, אומר: 'תקשיב, זה הכול תפור, זה הכול חרטא'". בחלק אחר של התיעוד הוא אמר: "את שואלת אותי בסוף אם דבר כזה שווה כסף? התשובה היא כן. האם זה יביא לביטול המשפט? לדעתי המשפטית, לא הציבורית, זה יכול לעכב, זה יכול לעשות הרבה רעש".

מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר הערב כי "'עובדה' ביצעה תרגיל עוקץ פוליטי שפל ושקוף שנועד להטות את תוצאות הבחירות נגד ראש הממשלה, להשחיר את דמותו בפני בית המשפט ולשבש את הליכי המשפט. 'עובדה' היא זו שבישלה את הפגישה עם עו"ד רוט, שראש הממשלה כלל אינו מכירו, שאינו מייצג אותו ושאין לו שום קשר לתיקיו. 'עובדה' היא זו שהציבה מצלמות סתר במקום המפגש, העלתה את 'היוזמה' להטיל דופי בשופטים, וניסתה אחרי שעה של דיבורי סרק לתמרן את עו"ד רוט כאילו הוא זה שהעלה רעיון פסול זה". עוד נמסר כי "רה"מ לא שלח איש להתחקות נגד מי משופטיו וגם לא ביקש מאיש לעשות זאת".

רוט מסר ל"עובדה" כי אין לו "שום קשר או ידיעה - ולו ברמז - על תוכנית כזו". לדבריו, הוא אפילו לא יודע מי הם שופטיו של ראש הממשלה. מאוחר יותר מסר רוט: "אגיש תביעת לשון הרע נגד התוכנית 'עובדה' וגורמים נוספים שהוציאו עליי דיבה באופן עקלקל, ושיתפו פעולה עם שיבוש חמור של כוונתי ושל דבריי בעריכה מעוותת במתכוון, כדי להציג אותי באופן הפוך מכפי שהיה במציאות".

חדד מסר בתגובה כי עד לשידור "לא היה לי שמץ של ידיעה על הדברים שצוטטו מפיו של עו"ד רוט, שבחלוקת העבודה במשרד - אין לו שום נגיעה לתיקי ראש הממשלה, בהם אני מטפל באופן אישי ובלעדי. עם זאת, ברור שנעשה לו ניסיון 'עוקץ' זדוני שבו הציגו בפניו תרחיש תיאורטי שלא היה ולא נברא, בניסיון מעוות להטיל דופי בי ובמשרדי ובכך לפגוע גם בראש הממשלה, שכלל אינו מכיר את עו"ד רוט. המדיניות שלי היא ברורה: האתיקה שלנו גבוהה ביותר - אנחנו נלחמים למען לקוחותינו עם כל הידע המקצועי והנשמה, אבל אך רק על סמך העובדות בבית המשפט. אני מגנה ומתנער מכל ניסיון להשפעה חיצונית על בתי המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ