עצי חג מולד הוצתו מחוץ לשתי כנסיות בסכנין, המשטרה פתחה בחקירה

עיריית סכנין כינסה ישיבת חירום והחליטה לשקם את העצים ולהציבם מחדש. יו"ר הרשימה המשותפת: "השרפה היא מעשה נבזי שתוקף את רוח חג המולד, נוודא שהפושעים יעמדו לדין"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העצים שהוצתו בסכנין, הלילה

שני עצי חג מולד הוצתו הלילה (שבת) בסכנין, מחוץ לכנסייה הקתולית ולכנסייה האורתודוקסית. המשטרה פתחה בחקירת השרפה. בצהריים כינסה עיריית סכנין ישיבת חירום בהשתתפות נציגי כל המפלגות, אנשי דת וכמרים בעיר. בישיבה הוחלט לשקם את העצים ולהציבם מחדש בשני טקסים שייערכו הערב, ובמקביל יואר בניין העירייה לאות הזדהות עם הנוצרים וגינוי לשרפה. אישי ציבור מהיישובים הסמוכים באו לכנסיות כדי להביע הזדהות, בהם גם יו"ר ועדת המעקב של הציבור הערבי, מוחמד ברכה, שגינה את "הניסיון לפגוע במרקם היחסים המיוחד בסכנין".

ראש עיריית סכנין, ספואת אבו ריא, אמר לאחר התקרית: "כל תושבי סכנין מגנים בתוקף את האירוע השפל. מה שקרה לא מייצג אף אחד מכאן, והאחדות של סכנין חזקה הרבה יותר מכל ניסיון לפגוע בה. בשנה הבאה נקיים טקסים גדולים יותר". יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, אמר כי "שרפת עצי המולד הוא מעשה נבזי שתוקף את רוח חג המולד ואת רוח האחדות והערבות ההדדית של החברה הערבית". לדבריו, "נשקם את העצים ונוודא שהפושעים יעמדו לדין".

בעצרת שארגנו תושבים אמר ראש הציבור הקתולי בסכנין, הכומר עארף ימין: "האחדות שתושבי סכנין הפגינו היא הוכחה לכך שהם לא ייתנו יד לניסיון לפגוע בלכידות ביניהם. מי שעמד מאחורי המעשה נכשל, וההוכחה היא הגינוי מקיר לקיר ביום חג המולד, שמסמל את החמלה ואת האהבה בין כל בני האנוש".

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל מתייחסת לארועים של פגיעה בסמלי דת ורגשות המאמינים בחומרה, ותשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי למצות את הדין עם העבריינים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ