שני תושבי לוד, בנים למשפחות יריבות, נרצחו מאז שעות הלילה (שני). בתחילה נורה למוות סלמאן אזברגה באזור התעשייה בעיר, וכעבור שעות נורו שניים ממשפחת אבו סעלוק היריבה בעת שנסעו בכביש 6 תחת אבטחת המשטרה - אחד מהם נהרג והשני במצב אנוש. מתחילת השנה נרצחו 97 בני אדם בחברה הערבית, הנתון הגבוה זה כ-20 שנה.

שני בני משפחת אבו סעלוק שנורו עזבו את עירם לאחר הירי באזברגה מחשש לנקמה, יחד עם מקורבים נוספים שנסעו בשלוש מכוניות נוספות ותחת אבטחת המשטרה. הם נורו מרכב אחר כשהיו באזור מחלף נחשונים, סמוך לראש העין, והידרדרו לצד הדרך. בתחילה חשבו השוטרים שנסעו בראש השיירה כי מדובר בתאונה, ולא רדפו אחר הרכב שבו ישב היורה.

בשעות הצהריים נעצרו חשודים בירי באזברגה, והמשטרה מחפשת אחר חשודים בירי בכביש 6. בנוסף, נבדק כיצד עקפו היורים את השמירה שהיתה אמורה להגן על חיי הנפגעים. מחקירה ראשונית עולה כי שתיים מתוך שלוש מכוניות המשטרה שיצאו לדרך לא היו עם השיירה בעת הירי.

על פי החשד, הירי היה נקמה מיידית על רצח אזברגה, שנורה למוות ברכבו. בעקבות המעשה רצו השניים להעתיק את מגוריהם הבוקר לעיר אחרת באזור השרון, כפי שנעשה גם בעבר לאחר מקרים דומים. לוויות השניים מתוכנונת להתקיים היום, ובמשטרה חוששים מהמשך נסיונות הפגיעה ההדדיים.

זירת הרצח בלוד, הלילה

לאחר הירי בכיש 6, התפרעו בני משפחת אבו סעלוק באזור מגוריהם, בשכונת הרכבת לוד. בני המשפחה ומקורביהם יידו אבנים, וכלי רכב אחד הוצת. המשטרה פיזרה את המפגינים, בין היתר באמצעות רימוני הלם. שוטר אחד נפצע קל. החשודים ברצח אזברגה נעצרו במהלך הפשיטה על המתחם.

הסכסוך בין שתי המשפחות החל ב-2010, כשמשפחת אבו סעלוק, המוכרת כמשפחת פשע, החלה לשקם מסגד ליד התחנה המרכזית בלוד. אחד מבני משפחת אזברגה, שבא להתפלל במסגד, גורש ממנו. הוא קרא לבני משפחתו ובמקום התפתחה קטטה שכללה שימוש בנשק חם, ושבה דקר איברהים אבו סעלוק למוות את סולימאן אזברגה.

אבו סעלוק הואשם ברצח אך בהמשך הורשע בהסדר טיעון בהריגה, לאור טענתו כי פעל מתוך הגנה עצמית. הוא נידון לשבע שנות מאסר, ורבים מבני משפחתו עברו להתגורר בכפר קאסם. משפחת אזברגה ביקשה לנקום על הריגתו של סולימאן ולמנוע ממשפחת אבו סעלוק לחזור ללוד, ובין שתי המשפחות התפתח סכסוך ממושך, שהביא בשנים האחרונות לכמה התנקשויות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ