הרצח בכביש 6: תרגיל הסחה ערער את אבטחת המשטרה על היעד והקל את הירי

מהחקירה עולה כי ההטעיה נעשתה במשיכת תשומת הלב לרכב שנסע נגד כיוון התנועה, כך ששניים משלושת רכבי המשטרה נסעו אחריו. המשטרה עצרה שני אחים ממשפחת אזברגה, שאחד מבניה נורה למוות שעות לפני כן, בחשד לרצח

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המכונית השרופה, אתמול
בר פלג

הרצח שהתרחש הבוקר (שני) בכביש 6, כחלק מסכסוך בין משפחות יריבות בלוד, אירע כשהיורים הטעו את כוחות המשטרה שליוו את הקורבנות. בתקרית נהרג בן למשפחת אבו סעלוק ובן משפחה נוסף נפצע אנושות. הם נורו שעות לאחר שסלמאן אזברגה, בן למשפחה יריבה, נורה למוות באזור התעשייה בעיר. אחר הצהריים הודיעה המשטרה כי עצרה שני אחים ממשפחת אזברגה בחשד לרצח. 

מהחקירה עולה כי ההטעיה נעשתה במשיכת תשומת הלב לרכב שנסע נגד כיוון התנועה, כך ששניים משלושת רכבי המשטרה נסעו אחריו. אותו רכב ששימש להטעיה נמצא שרוף במתחם של משפחת אזברגה. בה בעת, התוקפים ניצלו את הסחת הדעת וירו ממכוניתם לעבר המכונית שבה ישבו בני המשפחה.

בהודעות קוליות ששלחו היום בני משפחת אבו סעלוק לבני משפחת אזברגה, אמר אחד מהם: "צוחק מי שצוחק אחרון, אני רוצה לראות עכשיו מי מכם יצא מהבית. גם אתם וגם מי שתומך בכם". הוא הוסיף: "נהרוג לפחות 30-20 אנשים משלכם על מה שעשיתם היום, לא נירגע עד שזה יספיק". בן משפחה אחר שהזדהה בתור "הקירח" אמר: "נשים עליכם 60 מיליון שקל, נהרוג את כל מי שעומד בדרכינו, כולל נשים וילדים. נשבע באלוהים".

הלוויה של הנרצח בלוד, היוםצילום: תומר אפלבאום

בתגובה על התקרית אמר היום מפקד מחוז המרכז במשטרה, ניצב עמי אשד, כי מדובר ב"הסלמה של ממש" בסכסוך בין שתי המשפחות. לדברי אשד, "עקב המתיחות בין המשפחות בשנים האחרונות, אחת מהן החליטה לעזוב את העיר ולעבור לכפר אחר באזור. בבוקר חלק מבני המשפחה פנו למשטרה וביקשו ליווי מחשש להתנכלות". הוא הוסיף כי המשטרה חוקרת את הרקע לרצח "בתעדוף גבוה" וכי "נדע להפיק לקחים".

זירת הירי בכביש 6, הבוקרצילום: תומר אפלבאום

בשעות הצהריים נעצרו שני חשודים בירי באזברגה. על פי החשד, הירי היה נקמה מיידית על רצח אזברגה שנורה למוות ברכבו. לוויות השניים מתוכננות להתקיים היום, ובמשטרה חוששים מהמשך ניסיונות הפגיעה ההדדיים. לאחר הירי בבוקר בני משפחת אבו סעלוק יידו אבנים וכלי רכב אחד הוצת באזור מגוריהם, בשכונת הרכבת לוד. המשטרה פיזרה את המפגינים ברימוני הלם, ושוטר אחד נפצע קל. החשודים ברצח אזברגה נעצרו בפשיטה על המתחם.

לאחר הרצח מסרה עמותת יוזמות אברהם כי על פי נתוניה, מתחילת השנה נרצחו 96 אזרחים ערבים (בהם 16 נשים) בישראל, לעומת 89 ב-2019 ו-71 ב-2018. ב-76 מהמקרים השנה נעשה הרצח בכלי ירייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ