לי ירון
לי ירון

המחלקה הכלכלית בפרקליטות הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד שמעון שר, לשעבר סגן ראשת העיר נתניה ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ולבנייה של הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר, בגין לקיחת שוחד ועבירות מרמה והפרת אמונים. לפי כתב האישום סיכם שר, חסיד צאנז, עם יזם נדל"ן בנתניה שהאחרון יתרום לחסידות ובתמורה יסייע לו בקידום מיזמי נדל"ן. מעבר לכך העבירו בעלי עניין בתחום הנדל"ן כשני מיליון שקלים למוסדות צאנז בהוראתו כדי שיקדם את ענייניהם. 

בספטמבר 2016 נחשפו ב"הארץ" הקלטות של ארבעה קבלנים בנתניה מודים שהעבירו לכאורה (או התבקשו להעביר) בהוראת שר כספים למוסדות דת בעיר, בתמורה לקידום הפרויקטים שלהם. קבלן נוסף התבקש לשלם וסירב לעשות זאת. באחת ההקלטות נשמע קבלן שואל קבלן אחר: "פנה אליי המנחם הזה של הרב שר. כמה נתת?" הקבלן ענה: "לא זוכר כמה עשיתי שם... מי שקלקל את כל העניין הזה זה ב' (קבלן נוסף בנתניה). אתה יודע כמה הוא נתן? עשר אלף דולר, משוגע". בהקלטה נוספת אמר קבלן אחר כי שילם לשר סכום זהה, וכך אמר עוד קבלן בהקלטה שלישית והוסיף: "אין מה לעשות, מותק שלי, אתה רוצה שיעזרו לך - זה המחיר".

בכתב האישום צוין כי בשנים 2016-2011 פעל שר רבות לגיוס תרומות למוסדות החסידות ובפרט למוסד שכונה "בית היתומות". במקביל לבקשות התרומה ולקבלתן, שר הוסיף לעסוק בבקשות של יזמי הנדל"ן ולחתום על היתרים "תוך ניגוד עניינים חמור העולה לכדי מרמה והפרת אמונים". הפרקליטות אף כתבה כי שר לא דיווח לאיש על כך. 

שר כיהן במועצת העיר נתניה בשלושת העשורים האחרונים ונחשב מקורב לראשת העיר מרים פיירברג, שהעבירה אליו את כל סמכויות אישור תוכניות הבנייה בעיר בתפקידו כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ולבנייה. "מרים לא מאשרת כמעט כלום, רק הרב שר", אמר בעבר ל"הארץ" בכיר בעירייה. ב-2008 הועברו למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה תלונות על חשדות לשוחד שקיבל הרב. נגד שר נפתחה חקירה, אך היא נסגרה ב-2012 מחוסר ראיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ