יהונתן ליס
יהונתן ליס

עוזרת פרלמנטרית לשעבר של ח"כ מרב מיכאלי (העבודה) הגישה נגדה לאחרונה תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בטענה להתעמרות בעבודה, העסקה פוגענית, פיטורין בניגוד לדין ואפליה על רקע גיל ומראה חיצוני. בתגובה מסרה מיכאלי כי הטענות הן "שקר מוחלט ואין להן כל שחר".

העוזרת הפרלמנטרית, בעלת דוקטורט במדעי המדינה, הועסקה בלשכתה של מיכאלי במשך כחמישה חודשים, עד מארס האחרון. את תקופת העסקתה תחת מיכאלי היא מגדירה בתביעה כ"סבל מתמשך" וכ"נתיב לעינויי נצח". לדבריה, היא ספגה באופן חוזר ונשנה "יחס בוטה, קפריזי, מעליב, מזלזל, מבזה ומשפיל במישור המקצועי ובמישור האישי", שכלל התנסחות פוגענית, פניות תוקפניות הגובלות באלימות מילולית והאשמות שווא".

לדבריה, היא אולצה על ידי מיכאלי לשמש כצלמת בבר מצווה משפחתית, נשלחה להביא מלחייה כדי שמיכאלי תוכל להוסיף מלח לסלט שחתכה בכנסת, ולתפוס עבורה כיסא מול צלמי התקשורת בחדרי ועדות הכנסת. בכתב התביעה נטען כי מיכאלי דרשה מהתובעת להתפקד למפלגת העבודה ולהירשם כצירה בוועידה ונשאלה על עמדותיה הפוליטיות, לרבות זהות המפלגה שלה הצביעה, "בניגוד מוחלט לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה".

התובעת טוענת שמיכאלי לעגה למראה החיצוני שלה, רמזה לה שעליה לעשות דיאטה ואף אמרה שיש לה "משקל סגולי". לפי כתב התביעה, מיכאלה "נהגה להחמיא על המראה החיצוני ועל הלבוש של אחת העובדות, אך מעולם לא הרעיפה מחמאה אחת לרפואה על המראה החיצוני של התובעת". 

לטענת התובעת, בן זוגה של מיכאלי, איש הטלוויזיה ליאור שליין, נהג לפנות לצוות המקצועי של מיכאלי, "לרבות במהלך הסופ"ש, לרבות בעניין דרישות שונות בתחום המדיה החברתית". היא תובעת ממיכאלי ומהמדינה פיצויים בסך 320 אלף שקל.

מיכאלי דחתה את הטענות בתוקף, ומסרה היום: "מצער ומקומם כי התלונות השקריות נגדי מכוונות וממוקדות דווקא בנושא ההתעמרות – תחום חשוב, יקר ללבי שזה שנים אני מקדמת חקיקה להסדרתו. זה כמובן לא מקרי, אבל גם לא יגרום לי להיכנע לאיומים".

עוד מסרה מיכאלי: "כשקיבלתי את גברת X לעבודה כעוזרת פרלמנטרית, ידעתי שהיא אינה תואמת את הפרופיל הרגיל של מי שנחשבות ונחשבים מתאימות לתפקיד זה. בכל זאת קיבלתי אותה בלב חפץ כי התרשמתי שכישוריה המקצועיים הולמים ורציתי לתת לה הזדמנות הוגנת. לצערי, תוך שבועות ספורים התברר לי שטעיתי. היא סירבה לבצע את המטלות הדרושות במסגרת תפקידה, ולכן נאלצנו להיפרד לאחר תקופה קצרה. ההאשמות נגדי הן שקר מוחלט ואין להן כל שחר. אני מתייחסת בכבוד ובהוגנות לכל הנמצאות והנמצאים בסביבת העבודה שלי, לרבות יועציי ועוזריי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ