בכיר בשירות בתי הסוהר נחקר בחשד כי הטריד מינית סוהרות שכפופות לו

הקצין, בדרגת גונדר, הוזכר בעבר כמועמד לתפקיד נציב שב"ס. הוא חשוד גם בהפרת אמונים, איומים וכן בעבירות מס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניידת של שירות בתי הסוהר

קצין בכיר בשירות בתי הסוהר, בדרגת גונדר, נחקר הבוקר (ראשון) ביחידה הארצית לחקירות סוהרים בחשד כי הטריד מינית סוהרות שכפופות לו. הוא חשוד גם בהפרת אמונים, איומים וכן בעבירות מס. הקצין הוזכר בעבר כמועמד לתפקיד נציב שב"ס. מקור בשב"ס אמר ל"הארץ" כי בארגון יודעים כבר שנים על התנהלותו של הקצין, אך "רק עכשיו המשטרה נזכרה להתעורר". הבכיר אף נחקר בחשד כי דחף את בת זוגתו לשעבר באירוע שהתרחש לפני יותר מארבע שנים.

בחודש אוגוסט האחרון פורסם באתר וואלה תחקיר על הקצין, שבו הועלו טענות כי הטריד מינית והתעמר בסוהרות. קצינה לשעבר בשב"ס טענה כי הוא הטריד אותה מינית, ולאחר שדחתה את חיזוריו החל להתעמר בה. לדבריה, לאחר שחזרה מחופשת לידה, נעמד מולה הבכיר ואמר לה "'עכשיו את יכולה להישאר אתנו בלילות'", תוך כדי שהניח את ידו על רגלה. "הדפתי אותו, עניתי לו שזה לא יקרה, קמתי ויצאתי. מאז, הוא החל להתעמר בי בצורה קשה על מנת שאתפטר משב"ס"', סיפרה.

סוהרת נוספת טענה כי הבכיר דאג להעבירה למתקן אחר, מפני שדחתה את חיזוריו. סוהרת אחרת, שהגישה לבית המשפט תצהיר במסגרת תביעה אזרחית המתנהלת נגד שב"ס ונגד הבכיר, תיארה כי הוא "לא בחל באמצעים כדי לחזר אחרי הפקודות שלו. באחת הפעמים תפסנו אותו על חם במשרדו, מנשק ומתחבק עם בת שירות לאומי שהיתה תחת פיקודו". 

עוד פורסם כי הקצין קיבל הטבות מס בשווי עשרות אלפי שקלים, לאחר שדיווח באופן כוזב כי העתיק את מקום מגוריו לקיבוץ באזור עוטף עזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ