נתניהו לביהמ"ש: שוקל לבקש שוב חסינות בעקבות תיקון כתב האישום

סנגורי רה"מ ביקשו לדחות את הדיון שנקבע ליום רביעי, ובו נדרשת נוכחותו של נתניהו, בטענה כי עליהם ללמוד את כתב האישום המתוקן שהוגש השבוע. בנובמבר פורסם ב"הארץ" כי נתניהו נערך לבקש שוב חסינות

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים, במאי
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל לבקש שוב חסינות מהכנסת בעקבות הגשת כתב האישום המתוקן נגדו - כך הודיעו היום (רביעי) סנגוריו לבית המשפט המחוזי בירושלים. בסוף נובמבר פורסם ב"הארץ" כי נתניהו נערך לבקש מכנסת שוב חסינות מפני העמדה לדין ומכין את התשתית המשפטית למהלך. מטעם נתניהו נמסר אז בתגובה כי "הפרסום אינו נכון וחסר כל בסיס". ראש הממשלה מואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים.

בהודעתם היום לבית המשפט כתבו סנגורי נתניהו כי "למען הסדר הטוב יוער, כי בימים אלה נבחנת המשמעות המשפטית הנודעת לתיקון כתב האישום ביחס לחוק חסינות חברי הכנסת, זכויותיהם וחובותיהם, והמבקש שומר על כל טענותיו בנושא".

הסנגורים ביקשו מבית המשפט לדחות את הדיון שנקבע ליום רביעי בשבוע הבא, שבו היו אמורים לענות לכתב האישום. הם מבקשים לקיים במקומו דיון בבקשתם לביטול כתב האישום. אם הבקשה תתקבל, נתניהו לא יצטרך להגיע לבית המשפט ביום רביעי וגם דיוני ההוכחות ידחו.

גם הפרקליטים של הנאשמים הנוספים בתיקי נתניהו, שאול אלוביץ' ונוני מוזס, כתבו בקשה דומה לבית המשפט וביקשו לדחות בחודש את הדיון כדי ללמוד את כתב האישום המתוקן. סנגורי אלוביץ' טענו כי הם זקוקים לזמן נוסף כדי להיכן מענה הולם לנספח בכתב האישום המתוקן, שכלל את כל הבקשות של נתניהו ומשפחתו להטות את הסיקור באתר "וואלה".

פרקליטי נתניהו טענו כי בית המשפט קבע כי בנספח בקשות הסיקור יש "פרטים מהותיים ורלוונטיים להגנתם של הנאשמים", ולכן יש לכלול אותם במענה לכתב האישום. לדבריהם, הפרקליטות קיבלה 20 ימים להכנת כתב האישום המתוקן, ואילו הם קיבלו שבעה ימים בלבד כדי ללמוד אותו לפני הדיון. עוד הוסיפו כי הסגר הקשה על עבודת הסנגורים וכי חלקם נכנסו לבידוד במהלכו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ