שוטר שהיה מעורב במרדף אחר אהוביה סנדק נעצר בחשד שהתראיין על התאונה

השוטר נחקר במח"ש בחשד ששוחח עם עיתונאי מעריב קלמן ליבסקינד, שפרסם את גרסתו, ושוחרר למעצר בית. ליבסקינד זומן לחקירה במח"ש ובעקבות התערבות היועמ"ש בוטל הזימון. שוטר נוסף שהיה מעורב במרדף חשוד כי תיאם עם עמיתיו את הגרסה שמסר בדו"ח הפעולה על התקרית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה במחאה על מותו של סנדק בירושלים, החודש

המחלקה לחקירות שוטרים עצרה אמש (שבת) את אחד השוטרים שהיו מעורבים במרדף שבו נהרג הנער אהוביה סנדק בגדה המערבית, בחשד ששיבש את החקירה. השוטר נחקר במח"ש בחשד ששוחח עם עיתונאי מעריב קלמן ליבסקינד, שפרסם את גרסת השוטר, והציג בפניו את גרסתו לאירועים שהובילו למותו של סנדק. השוטר הכחיש כי שוחח עם ליבסקינד, ועם סיום החקירה שוחרר למעצר בית. ליבסקינד זומן לחקירה במח"ש ובעקבות התערבות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בוטלה הגעתו ליחידה. ממח"ש נמסר כי ליבסקינד זומן לעדות "לצורך הבהרת עניין נקודתי", ובעקבות התפתחות בחקירה עדותו התייתרה.

גורם המעורה בפרטי החקירה אמר ל"הארץ" כי החשד נגד השוטר לא קשור למרדף והתאונה אלא רק לראיון לכאורה של הבלש במעריב. ההחלטה לחקור את השוטר היתה של ראשת מח"ש, קרן בר מנחם.

הפגנת מחאה על מותו של סנדק בירושלים, החודשצילום: אוהד צויגנברג

לפי מח"ש, עורך הדין שייצג את השוטר, איציק כהן, תיווך בינו לבין ליבסקינד ולכן לא יכול לייצגו. עורך דינו החדש, רועי גולן, אמר כי "זהו מעצר השתקה ומעצר שווא. מח"ש פועלת תחת לחץ ציבורי ותקשורתי ולא באופן ענייני. לא יתכן שעוצרים שוטר כאחרון העבריינים מיד לאחר הפגנות אלימות בכל הארץ בעניין, כאשר מעצר מרשי שלושה שבועות אחרי האירוע הטרגי, כשמרשי נחקר מספר פעמיים ואין כל חשש לשיבוש". לדבריו, "על מח"ש לערוך חשבון נפש היד קלה על האזיקים. אני קורא למח"ש להתעשת ולשחרר את מרשי לאלתר".

שוטר אחר שהיה מעורב במרדף נחקר אף הוא אמש, בחשד לשיבוש חקירה בכך שתיאם עם עמיתיו את הגרסה שמסר בדו"ח הפעולה על התקרית. לפי מח"ש, השוטרים התעכבו שעות ארוכות במסירת הדו"חות. סנגורו של השוטר, עו"ד משה אלון, מסר: "הלקוח שלי פעל כדין, כפי שמצופה בנסיבות העניין. לצערי תוצאת האירוע טראגית. אני בטוח שעם תום החקירה יימצא כי אין כל דופי בפעולתו של מרשי".

סנדק נהרג בחודש שעבר במהלך מרדף שהתנהל אחריו ואחר חבריו בחשד שיידוי אבנים לעבר פלסטינים. ארבעת יושבי הרכב האחרים חשודים בהמתה בקלות דעת, לאחר שהתברר שהם ברחו ממקום התאונה בזמן שסנדק היה לכוד מתחת למכונית.

מאז מותו של סנדק והמעצר מקיימים פעילי ימין הפגנות מחאה, שחלקן הפכו אלימות. לפני כשבועיים מאות הפגינו מול משרדי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בירושלים. מהמשטרה נמסר כי המפגינים יידו אבנים, הפכו ניידת משטרה, ניקבו צמיגים של ניידות, עקרו גדרות בין נתיבי תחבורה ותמרורים וניפצו את שמשותיו של רכב להעברת עצורים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ