משפט נתניהו |

הדיון שנדחה בשל הסגר ייערך ב-8 בפברואר בנוכחות נתניהו

בסוף השבוע החליטו השופטים לדחות את הדיון שאמור היה להיערך מחרתיים, וכעת קבעו מועד חדש. בדיון יידרש ראש הממשלה לענות על כתב האישום נגדו

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים, במאי
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

הדיון במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שתוכנן להתקיים בנוכחותו השבוע ונדחה בשל הסגר, ייערך ב-8 בפברואר, כך קבעו שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם. בדיון, שעוסק בתיקי 1000, 2000 ו-4000, יידרשו נתניהו והנאשמים שאול ואיריס אלוביץ' וארנון מוזס לענות על כתבי האישום נגדם.

בשבוע שעבר דחו השופטים את בקשתם של סנגורי נתניהו לדחות את הדיון, שהיה אמור להתקיים ביום רביעי השבוע. עם זאת, ביום שישי האחרון הם החליטו בכל זאת לדחותו ביוזמתם בשל הסגר.

בשבוע שעבר הגישה הפרקליטות כתב אישום מתוקן נגד נתניהו, הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, ובעקבות כך הודיעו סנגוריו כי הוא שוקל לבקש שוב חסינות מהכנסת. בין השאר, האישום המתוקן בתיק 4000 מפרט 230 דרישות שהציבו נתניהו ובני משפחתו להטיית הסיקור אודותיהם באתר וואלה, וממנו עולה כי ראש הממשלה היה מעורב ישירות או באמצעות מתווך ב-155 מהן.

בתוך כך, לפני כשבועיים הגישו סנגוריו של נתניהו בקשה לביטול כתב האישום נגדו בטענה שבוצעו פעולות חקירה בתיק אשר קיבלו את אישור היועץ המשפטי לממשלה רק בדיעבד. לפי חוק יסוד הממשלה, פתיחה בחקירה נגד ראש ממשלה מכהן מותנית באישור היועמ"ש בלבד. מהפרקליטות נמסר אז כי "חקירות ראש הממשלה אושרו כדין על ידי היועץ המשפטי לממשלה".

בשבוע שעבר שלח היועץ אביחי מנדלבליט תצהיר לבית המשפט, שבו כתב כי אישר מראש את חקירות ראש הממשלה בעל פה. ואולם, שופטי המחוזי דחו את עמדתו ואת עמדת הפרקליטות כי תצהיר זה מספק, ודרשו מהפרקליטות למלא אחר החלטתם ולהעביר לידי ההגנה את מסמכי הפרוטוקול שמוכיחים כי מנדלבליט אישר את פעולות החקירה בזמן אמת. זאת, לאחר שעורכי דינו של נתניהו טענו כי האישורים לפתיחה בחקירה ניתנו רק בדיעבד - בניגוד לחוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ