גנץ מינה את עו"ד עמית איסמן לממלא מקום פרקליט המדינה

גנץ, המכהן גם כשר המשפטים, אמר הערב כי "העובדה שאין פרקליט מדינה היא אות קלון לממשלה ולעומד בראשה". עוד נמסר כי הוא שוחח עם איסמן בעניין האמירות המיניות שלו לנשים שעבדו בכפוף לו, ו"השתכנע כי איסמן מתחרט על הדברים בכנות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איסמן בכנס באוניברסיטת חיפה, ב-2017

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון והמשפטים בני גנץ הודיע הערב (רביעי) כי מינה את עו"ד עמית איסמן לממלא מקום פרקליט המדינה. מטעמו של גנץ נמסר כי הוא קיים בשבוע האחרון התייעצויות בנושא עם היועץ המשפטי לממשלה, נציב שירות המדינה ועם גורמי משפט נוספים וכן עיין בחומרי ועדת האיתור שדנה במינוי פרקליט מדינה קבוע.

מינויו של איסמן לא קודם אף שוועדת האיתור לתפקיד אישרה אותו לפני כחודשיים, ולמרות שבג"ץ קבע כי מחלוקות פוליטיות אינן מצדיקות עיכוב במינוי בכירים. במשא ומתן שקדם לפיזור הכנסת בליכוד דרשו מגנץ שבמקום למנות את איסמן, יובאו לממשלה חמישה שמות של מועמדים לתפקיד פרקליט המדינה, שמתוכם היא תבחר את זה שימונה.

גנץ אמר הערב: "העובדה שאין פרקליט מדינה היא אות קלון לממשלה ולעומד בראשה. לכן, עד שנביא לממשלה את מינוי הקבע, החלטתי למנות את עו"ד איסמן כממלא מקום בכדי שיחל בביצוע התפקיד. הדגשתי בפני איסמן את החשיבות שאני רואה בביצור שלטון החוק, בקידום עבודת הפרקליטות ובעצמאות תפקודה. אין לי ספק שהוא יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר כממלא מקום היום, וכפרקליט מדינה קבוע בעתיד".

עוד נמסר כי גנץ שוחח עם איסמן השבוע בעניין האמירות המיניות שלו לנשים שעבדו בכפוף לו. לפי ההודעה, גנץ שוחח עם "גורמים נוספים המכירים את הנושא", ו"השתכנע כי איסמן מתחרט על הדברים בכנות וכי אין בהם כדי למנוע את מינויו".

ההתבטאות הפוגענית הראשונה המיוחסת לאיסמן נאמרה בשנת 2008, בעת ששימש כמנהל מחלקה. לפי משרד המשפטים, איסמן שוחח עם פרקליטה במשרד על תיק של עבירות מין, ובשלב כלשהו הסתובב אל מתמחה שהיתה בחדר ושאל אותה האם יש לה בארון חוטיני מנומר. כשהשיבה בשלילה, פנה איסמן לפרקליטה שעמה שוחח ואמר לה: "את רואה? זאת בחורה נורמלית, היא לא מחזיקה דברים כאלה בארון". זאת, להשקפתו, בניגוד למתלוננת בתיק שבו טיפלה הפרקליטה.

ההתבטאות השנייה המיוחסת לאיסמן נאמרה בעת שכיהן כפרקליט מחוז. פרקליטה שעבדה עם איסמן מסרה כי ביקשה להתייעץ עמו בנוגע לתיק שהסנגוריה לחצה עליה להביא לסיום בעסקת טיעון. על פי גרסתה, איסמן אמר לה: "את לא גבר, אין לך ביצים, נכון? כי כשאת גבר ומועכים לך את הביצים אז יש תחושה של כאב אבל יש גם תחושה של עונג, וזה מה שהסנגורית עושה לנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ