לאחר שהשר אוחנה הסיר את התנגדותו, שב"ס הודיע כי יחל לחסן אסירים לקורונה

חיסון האסירים צפוי להתחיל בהמשך השבוע, לאחר השלמת סבב החיסונים הראשונים לסוהרים. השר לביטחון הפנים חזר בו מסירובו על רקע הודעת היועמ"ש כי לא יאפשר לו לקבל ייצוג נפרד בבג"ץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית הסוהר איילון ברמלה, במארס

שירות בתי הסוהר הודיע הבוקר (ראשון) כי יחל לחסן אסירים נגד נגיף הקורונה, עם סיום חיסוני הסוהרים. השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, שהתנגד עד כה למהלך, נסוג מעמדתו על רקע התנגדות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולחץ ציבורי בנושא.

בסוף השבוע כתב מנדלבליט כי החלטתו של אוחנה שלא לחסן את האסירים התקבלה בחוסר סמכות ובניגוד לדין, ודחה את בקשתו לקבל ייצוג משפטי נפרד בעתירות שהוגשו לבג"ץ נגד ההחלטה. הוא כתב כי על שב"ס לחסן את האסירים באופן מידי.

אוחנה ומנדלבליט, במאיצילום: שלומי אמסלם / לעמ

מקורות בשב"ס אמרו כי האסירים יחוסנו בהתאם לסדרי העדיפויות שקבע משרד הבריאות, ומבלי להפלות פלסטינים שהורשעו בעבירות ביטחוניות. לפי הודעת הארגון, היום יושלם חיסונם של אנשי סגל הארגון במנת החיסון הראשונה, ובהמשך השבוע צפוי להתחיל חיסון האסירים.

המדינה אמורה להשיב לעתירות נגד החלטת אוחנה עד מחר. היועמ"ש כתב בסוף השבוע כי "החובה לפעול על פי דין חלה בכל עת ואינה תלויה בעתירות התלויות ועומדות. משכך ועל רקע דיווחים על תחלואת הקורונה המאמירה בקרב אסירים, מצב התחלואה מעלה דחיפות של ממש לפיו על החיסונים להינתן בהתאם לשיקולים בריאותיים ועניינים בלבד, כפי שנקבעו בידי הגורם המוסמך, משרד הבריאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ