הוחמר ל-20 חודשי מאסר בפועל עונשו של רונן ביטי, שביצע עבירות מין במעריצות של בתו

ביטי הורשע ב-2019 בביצוע מעשים מגונים ובהטרדה מינית של שבע מעריצות קטינות של בתו, הזמרת עדי ביטי. במקור נגזרו עליו תשעה חודשי עבודות שירות, והפרקליטות ערערה על העונש

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביטי במהלך דיון להארכת מעצרו, במארס
בר פלג
בר פלג

בית המשפט המחוזי החמיר היום (ראשון) את עונשו של רונן ביטי, שהורשע בביצוע עבירות מין במעריצות של בתו הזמרת עדי ביטי, וגזר עליו 20 חודשי מאסר. באוגוסט גזר עליו בית משפט השלום תשעה חודשי עבודות שירות, והפרקליטות ערערה על העונש.

השופטים אברהם טל, אברהם יעקב ושמואל בורנשטין קבעו כי העונש שהטיל על ביטי בית משפט השלום "אינו משקף באופן הולם את הנסיבות החמורות של ביצוע העבירות (ו)את הנזקים שנגרמו לקטינות ובני משפחותיהן". אמה של ג', אחת הקטינות שבהן פגע ביטי, סיפרה כי בתה "לא ישנה טוב כבר כמה שנים, אבל במיוחד לאחר שהפוגע קיבל עונש של כלום". היא הוסיפה כי "בפועל הוא קיבל פחות מחודש על כל עבירה, אבל לבת שלנו יש תחושת הקלה וגם לנו". 

בית המשפט המחוזי מרכז בלודצילום: אמר-קוריאל אדריכל

סנגורו של ביטי, עו"ד אבי חימי, אמר כי ימליץ לו להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון. "נדמה לי שערכאת הערעור שגתה. פסק הדין של בית המשפט השלום היה מנומק באופן יסודי". 

ביטי הורשע ב-2019 בהסדר טיעון בשבעה אישומים של עבירות מין, בהן מעשים מגונים והטרדה מינית של שבע מעריצות קטינות של בתו. לפי כתב האישום, ביטי ניהל עם המעריצות שיחות מיניות, הציע להן לבצע בעצמן מעשים מיניים, ביקש מחלקן לשלוח לו הודעות קוליות בעלות אופי מיני ושלח לחלקן תצלומים וסרטונים מיניים של גברים. חלק מהמעריצות היו בנות 13 בעת ביצוע המעשים.

מטעם הפרקליטות נמסר בתגובה כי ביטי "ניצל את האמון שנתנו בו הקטינות, מעריצות בתו, על מנת לבצע בהן עבירות מין שונות. מעשיו הינם בעלי חומרה יתרה, וזאת הן בשל ניצול פערי כוחות חריגים בינו לבין הקטינות והן בשל ריבוי הקטינות בהן פגע, למשך זמן רב ובהזדמנויות רבות. פסיקת ביהמ"ש חשובה ומעבירה מסר כפול: ראשית, מסר ברור ומרתיע לעברייני מין פוטנציאליים הבוחרים לבצע עבירות מין בקטינות. שנית, מסר לנפגעות העבירה, בתיק זה ובכלל, לפיו ישנה חשיבות מכרעת לשיתוף הפעולה שלהן עם רשויות האכיפה על מנת שיתאפשר מיצוי הדין עם מבצעי עבירות אלו".

פרופ' דנה פוגץ' ועו"ד ענבר קידר-ברוך, שמייצגות את אחת הנפגעות, מסרו כי "עבירות המין הווירטואליות הפכו למכת מדינה, ופגיעתן לעתים אינה פחות קשה  מזו של פגיעה פנים-אל-פנים, במיוחד כשמדובר בילדות. ביהמ"ש המחוזי תיקן היום את עמדתו השגויה של שופט השלום. גם עכשיו העונש אינו חמור כלל, בהתחשב בעובדות הקשות של העבירות שביצע ביטי". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ